Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a kedvenc étele 7-8-9...

Mi a kedvenc étele 7-8-9 hónapos babátoknak? És hogy készítitek?

Figyelt kérdés
Próbálnám változatosan etetni a babám. A főzelékekkel hadilábon áll. 8 hónapos.
2009. aug. 31. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 10,5 hónapos, de kb. 8 hónapos kora óta adom neki a következő répás-cukkinis ragut, nagyon szereti. 2-3 karika póréhagymát 1-2 teáskanál olajon megdinsztelek, rádobok 2 megtisztított, felkarikázott sárgarépát. 6-8 perc múlva 1 kisebb felkarikázott, meghámozott (ha kell, kimagozott) cukkinit és a meghámozott paradicsomot. Olaszos fűszerekkel (friss bazsalikom, csipet oregánó, kakukkfű) ízesítem, készre párolom (még pár perc). Ezalatt főzök ki bio durumtésztát, kevés főzőlével és a raguval összeturmixolom. Mehet bele reszelt sajt és mostanában egy csipet sót is teszek bele. (A paradicsomot egy percre forrásban lévő vízbe teszem, majd hideg vízzel leöblítem, így könnyű meghámozni.) Sok szerencsét és kitartást!
2009. aug. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A fiam 8 hós, én nem főzök neki, ő üveges kaját kap, azt nagyon szereti amiben van még gyümi (pl. alma, banán) és hozzá csirkehús, vagy krumpli.
2009. szept. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam mindent megeszik,imádja a hasát.10hónapos, de én már nem főzök neki külön,azt eszi,amit mi.Nincs idöm külön főzőcskézni,mert nagyon hiperaktiv.
2009. szept. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

a fiam 8 hós kedvencei közé tartozik a gesztenye-alma-csirkehússal, zöldséges spagetti, és a sütőtök-csirkehússal

végül is mindent megeszik kivéve a cukorborsót

2009. szept. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én 9 hónapos babám semmilyen zöldséget nem eszik meg. Így maradnak a gyümik, husival, rizzsel, zabpehellyel, babakeksszel sürítve. Néha belerejtek 1-1 krumplit az almába, de amúgy se répa, se cukkini, se semmi nem megy :(

Alma, banán, barack, körte, ezeket szereti.

Bébiételből szoktam venni a gesztenyéset és a sütőtököset, azt is szereti.

De azt hiszem a topkedvenc a banán.

2009. szept. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

7 hónapos a kislányom, a gyümölcsöket szereti de a főzeléknek valókat nem nagyon.

A kedvence a banán-alma-rizs-csirke husi,amitől olyan szorulása van két napig hogy alig akar enni, de mivel imádja muszáj adnom neki. Szereti a tejpépeket gyümöcsel, néha megeszi a céklát buronyával husival, a cukkíni-alma-rizs is néha lecsúszik. A lényeg az hogy több gyümölcs legyen benne... Üvegeseket kóstoltattam vele, de nem nagyon szereti, inkább azt amit én csinálok. Ja és a sütőtök! Csak sütőben sütve kell neki, ha főzöm nem eszi. Azt is almával és banánnal, néha belecsempészve egy kis husi.

2009. szept. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Akkor nem baj ha nem eszik annyi főzeléket!
2009. szept. 6. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!