Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az eljárás? Pesten szültem...

Mi az eljárás? Pesten szültem a kislányomat most 2 hetes. Román állampolgárok vagyunk de le vagyunk telepedve. A lányom anyakivonatán hontalan állampolgárság áll. hogy intézzem el a pappirjait?

Figyelt kérdés
azért fontos nekünk mert nem tudjuk elintézni a TB kártyát.4hétig az én taj számomra tudnak neki gyogyszert irni de utánna nem. ha valaki volt az én hejzetembe kérem irja le az eljárás menetét. elöre is köszönöm
2009. szept. 1. 19:07
 1/9 anonim ***** válasza:

mi az, h hontalan? idióták ezek... na figyi. velünk ez fordítva volt, én magyar állampolgár vagyok, de tartózkodásival Sk-ban lakunk, a fiam is itt született. nálunk így volt: ő magyar állampolgár, ezt rögtön születésekor beleirattam a papírjaiba.

mikor hazajöttünk a kórházból, akkor a nagykövetségre kellett mennünk, h útlevele legyen, ill., h az otthoni anyakönyveztetését megcsináltassuk. miután ez megtörtént, neki is kértünk tartózkodásit ide. szóval itt is, és otthon is megvan minden papírja.

remélem tudtam segíteni!:)

2009. szept. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ja, azt elfelejtettem kérdezni, h amikor szültél nem kérdezték meg, h milyen állampolgárságot szeretnétek?
2009. szept. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia.Sajna pontos választ nem tudok adni de mi is hasonló cipőben járunk.én 12 re vagyok kiírva mi is román állampolgárok vagyunk de itt élünk.Nekünk az önkormányzatnál azt mondták hogy evvel az anyakönyvi kivonattal ami neked is van el kell menni a bevándorlásiba vagy a követségre.Szerintem áldozz rá időt és elŐbb hívd fel mindkettőt és majd ők eligazítanak hol kezdjél.Mindenképpen neked kell utána járni nem egy egyszerű folyamat és időigényes.Ha esetleg sikerül valami légyszi írd meg nekem is priviben.Sok sikert és előre is köszönöm.
2009. szept. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

1.2. vagyok. olvastam a leveledet, csak onnan elég nehézkes írni. szóval akkor el kell döntenetek, h milyen állampolgár legyen a pici. ha választhattok egyáltalán, v rögtön a tiéteket kapja majd, nem tudom. a lényeg, h a nagykövetséget hívd fel. ott majd kaptok időpontot, és segítenek. de mind2en menjetek, mert az apa is kell hozzá.

Románia Magyarországi Nagykövetsége

Cím: 1146 Budapest, Thököly út 72.

Telefon: +36 1 384 0271

2009. szept. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A magyar hatóság csak arról nyilatkozhat, hogy magyar-e vagy nem , más állam nevében nem nyilváníthatja ki. Az anyja nem magyar állampolgár, a letelepedési pedig úgy tűnik, nem elég. Tehát a román követségre kell menni, és onnan kaptok anyakönyvit (Bukaresten keresztül). Unokatestvérem lányával így volt, bár még EU előtt.
2009. szept. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A gyerekednek kettős állampolgársága kéne legyen: román-magyar. Most született egy kicsi, majdnemhogy véletlenül Lengyelországban(csak pár hónapra mentek, és az apja elsősorban) még ő is lengyel is lett.


" Születéssel [szerkesztés]


* „Születésénél fogva magyar állampolgárrá válik a magyar állampolgár gyermeke".

* A gyermekek védelmében, a hontalanság megelőzésére alkalmazza: „Ellenkező bizonyításig magyar állampolgárnak kell tekinteni:


– a Magyarországon lakóhellyel rendelkező hontalan Magyarországon született gyermekét

– az ismeretlen szülőktől származó, Magyarországon talált gyermeket. "


" [link]


Nem komplettek ezek! Azt hittem automatikusan magyar. De román akkor meg, nem lehet hontalan, ha nektek van állampolgárságotok! Hiszen még a hontalan gyereke is magyarnak születik! Ezek nem komplettek tényleg.

Bocs, hogy többet nem tudtam.

2009. szept. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Romániában többet kapnál kismamaként nem?

Mindenképp kettős állampolgár, szerintem most automatikusan román, a kettőset meg itt kell kérni a bevándorlási hivatalban! Mindenütt vannak bunkók, ne hagyd magad letörni. Fogadd így ismeretlenül gratulációmat és jókívánságomat új kis honfitársunknak!

2009. szept. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért mert Magyarországon született, nem fog automatikusan magyar államporgárságot kapni. Mivel mindketten Román állampolgárok vagytok, Így a pici is az lesz, és ezt Romániában kell elintézni, vagy legalábbis ott kellene érdeklődni először, hogy mi ennek a menete. Hát nem lesz egyszerű! Kitartást,és sok boldogságot a babához!:)
2009. szept. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
mivel a baba Mo-on született, útlevél nélkül nem vihetik ki az országból, tehát a nagykövetségre kellene menni. De, mivel per pillanat a baba hontalan, ezért kicsit nehezebb lesz a szitu. 1. voltam
2009. szept. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!