Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudnátok nekem olyan mondókáka...

Tudnátok nekem olyan mondókákat ajánlani amihez lehet a kicsinek mutogatni!?

Figyelt kérdés
Csip-csip csókán,kerekecske kútacskán túl vagyunk! Ezeket imádja de nem jut több az eszembe amihez lehet kézzel játszani! Köszönöm!
2013. febr. 4. 15:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekünk van itthon egy hintaszékünk, amibe többször beleült a kisfiam és akkor mondókáztam neki a Hinta-palinta régi Duna kiskatona... A zsupsznál pedig egy picit jobban meglendítettem a széket, persze normál körülmények közt, hogy semmi baja ne essen és egyszerűen imádta. Nem kellett sok és mondta ő is.

Vagy nálunk ahogy rajzolgattam neki, akkor a Pont, pont vesszőcskét is nagyon szerette. Vagy mikor esett az eső, akkor ment az Esik eső karikára, Kossuth Lajos kalapjára, végül is ezt anyósom mondogatta mindig és ez is nagyon tetszett neki, azt is hamar megtanulta.:)

2013. febr. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Repülnek a madarak (a kezünkkel "repülünk"),

Csattog a szárnyuk (fejünk felett tapsolunk, de ők még csak maguk előtt tudnak),

Ugráljunk mint a verebek,

Rajta gyerekek (ugrálunk, vagy legalábbis rugózunk).

2013. febr. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Erdő szélén házikó,

ablakában nagyapó,

lám a nyuszi ott robog,

az ajtaján bekopog,

segíts kérlek én rajtam,

a vadász a nyomomban,

gyere nyuszi sose félj,

megleszünk így kettecskén.


Sűrű erdő, kopasz mező, 2 pillangó, 1 szörtyögő, 1 tátogó, itt lemegy, itt megáll, itt a kulacs itt igyál.

2013. febr. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi!!!
2013. febr. 4. 16:12
 5/12 anonim ***** válasza:

Sűrű erdő -haját borzolod

Kopasz mező - homlokát simítod

Pillogója - szemét óvatosan cirógatod

Szuszogója - nóziját simítod

Tátogója - száját érinted

Ez meg itt a csiklandója - megcsikized

2013. febr. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Utolsó! Ez nagyon jó! Egyből nevettem mert majdnem kopasz a kislányom de tetszik! Köszi
2013. febr. 4. 16:15
 7/12 anonim ***** válasza:

[link]

Az oldal alján "HANGANYAG a KEREKÍTŐ 1.-2. KÖTETEKHEZ" alatt vannak a kategóriák, mindhez több mondóka tartozik.

2013. febr. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
De édes az ötös :)
2013. febr. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi 7-es!!!
2013. febr. 4. 16:24
 10/12 anonim ***** válasza:

Én tegnap találtam rá a Nád a házam teteje c. mondókára az Alma együttes előadásában,a kislányom nagyon élvezi :)


https://www.youtube.com/watch?v=Q0JOobzSl-I


Szerintem aranyos a mutogatás is :)

2013. febr. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!