Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejkiütés kérdés? Valamit nem...

Tejkiütés kérdés? Valamit nem nagyon értek.

Figyelt kérdés
Ma voltunk doktornéninél a két hónapos szurira. Kicsinyem pofiján már két hete piros kiütések vannak, olyasmi mintha pattanás lenne. Két hete a dokinéni mondta, hogy tejkiütés, ha nagyon gáz, akkor kenjem be anyatejjel, de egyébként nincs vele teendő. Én így is tettem, kislányom arca reggel tele van pötyikkel, bekenem neki, délutánra elmúlnak, aztán másnap reggelre újra előjönnek. A doktornő kérdezte, hogy mennyi tejet fogyasztok, nos reggel a kávémba teszek egy picit, meg este megiszom egy bögrével. Erre azt mondta, hogy hagyjam el az esti tejet, mert lehet hogy az okozza, és az éjszakai etetések során bekerül az anyatejbe, és azért jön ki a babám arcán reggelre. Ez oké, el tudom fogadni. De napközben is fogyasztok tejterméket: ebédre van, hogy tejszínes dolgokat eszem, uzsonna van hogy joghurt, vagy túrós pászka, de eszem sajtot is és tejfölt is. Akkor ezeket nem kell elhagyni? Ezek nem okoznak kiütést, csak a tej? Szerintetek? Csak a tejet hagyjam el, vagy a többit is? Vagy hülyeség a tej elhagyása?
2013. febr. 4. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam tejfehérje allergiás, voltunk gasztroenteorológusnál. El kellett hagynom, minden amiben tejtermék van (vajak, tejpor, stb...), tojást, kakaó és olajos magvak! Kb. 1 hét és teljesen elmúltak a pöttyök.

Minden, ami állati eredetű tejet tartalmaz, kiütést okozott Nála. Sőt a pótlásnak használt tápszert is le kellett cserélni speciálisra.

Próbáld ki, hogy nem eszel egy darabig ilyeneket és, ha elmúlnak a pöttyök, akkor allergiás! Nálunk annyiból volt másabb, hogy már a pöttyökből ekcémás foltok lettek.

2013. febr. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 krisztivan ***** válasza:
Nekem csak a tejet kellett elhagyni.Nem allergiás,de mégis.Ez kicsit zakkantott engem is.De a túró,joghurt az már feldolgozott tejTERMÉK.Érdemes elhagyni,hiszen hamar rendbe jön az arcuk.És utána szépen fokozatosan vissza lehet hozni az étrendbe a tejet is.De hagyd el teljesen először a tejet,ha nem múlik a piros pötty akkor a tejtermékeket is.
2013. febr. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Akkor próbálkozom majd!
2013. febr. 4. 21:20
 4/4 anonim ***** válasza:
Tejet és a tejszínt hagyd el, a többit lehet fogyasztani!
2013. febr. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!