Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiús anyukák figyelem! Milyen...

Fiús anyukák figyelem! Milyen is az a fitymaszűkület?

Figyelt kérdés
Sziasztok èn egy 8 hònapos kisfiú anyukàja vagyok ès a figymaszűkületről szeretnèk kèrdezni. Első gyerek ràadàsul mi a csalàdba egy kivètellel mind csajok vagyunk (annak a kisfiunak meg nem voltak ilyen gondjai).Mondtàk illetve olvastam is róla,hogy kell húzkodni a kis fütyijüket,hogy ne legyen ilyen problèma.Ezzel nincs is semmi gond ès amúgy is rendbe van szerintem minden,nincs gond a pisilèssel,nem piros,nem vérzik vagy egyebek csak a.magam megnyugtatàsa vègett mennyire kène,hogy a bört letudjuk húzni? Mikortól beszèlünk fitymaszűkületröl?
2013. febr. 4. 21:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát , hogy mennyire kell tudni vissza húzni azt látod úgy is. A makk aljáig, ahogy a nagyoknak is működik. De ha megkéred a védőnőt vagy gyerekorvost biztosan szívesen megnézi van e probléma. Naponta ha húzogatod és esetleg még nem megy le teljesen akkor sem kell kétségbe esni minden nap egy picit jobban húzd lejjebb. Van olyan kisfiú akinek egyáltalán nem lehet vissza húzni, nem is látszik a makk, na az probléma, de pik-pak kezelhető.
2013. febr. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

egyetértek az első válaszolóval, és kiegészítésképpen (bár ezt ő is leírta) ha nem vagy biztos benne kérdezd meg a védőnőt.

Amúgy meg ha a bőr lemegy a makk aljáig akkor nincs gond, bár ha gondolod kérd meg a párodat is, hogy nézze meg.

2013. febr. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kedves vàlaszoló!Én addig nem tudtam simàn lehúzni eröltetni meg nem akartam de nem sok hijja!Elèggè feszül de gondolom az nem gond!?
2013. febr. 4. 21:56
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat! .Akkor csinàljuk ugyanúgy ès ha úgy van megkèrdezem a dokit! Ahogy irtam szerintem nincs gond csak nem tudtam pontosan ès,hogy kèpbe legyek! :)
2013. febr. 4. 22:01
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem gond. Ha naponta finoman húzod neki, előbb utóbb teljesen hátramegy majd. Három kisfiam van. Mindháromnál, fürdésnél húztam hátra a bőrt, könnyedén, amíg lazán ment. Mire egy évesek lettek, mindhármuknak szépen látszott a makk. Van ismerősöm, akinek a kisfiának később ment hátra teljesen. Ha naponta tisztítod, azaz fürdésnél hátrahúzod és "meglöbbölöd" nem lesz baj, mert nem tud a váladék meggyűlni a bőr alatt és nem okoz gyulladást.
2013. febr. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Csak az számít, hogy ne erőltesd, nehogy berepedjen. Erre nagyon kell vigyázni!
2013. febr. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Akik olvassák. Ha ne adj isten véletlenül mégis berepedne, akkor a háziorvos nagyon jó kis krémet tud felírni rá. Nekem még nem kellett, de volt a környezetemben olyan baba akinek kellett. Az anyuka mesélte, hogy megijedt a háziorvos meg fölírta a krémet.
2013. febr. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Még valami: szerintem amíg nem szobatiszta, ne erőltesd a dolgot. A letapadás (ami teljesen természetes ilyen korban) és a relative szűk fityma tök jól védi a pelenkában történő dolgoktól a makkot meg minden egyebet. Ha majd már bugyogót hord a kölyök, lehet ezzel komolyabban foglalkozni, addig inkább csak kísérd figyelemmel, és finoman, tiszta vízzel mosd neki.
2013. febr. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tudom, fura lesz, amit mondok, de kéretik komolyan venni!

A barátom (29 éves volt akkor) fitymaszűkületes volt, úgy háromnegyedig jött fel a bőr. Még dugás után is, pedig nem ekkor kezdte. De még soha nem volt orálisan kielégítve. Én 2-3 alkalommal kíméletesen a nyelvemmel "letornáztam" a makkjáról a bőrt és azóta rendesen szuperál. (Még önkielégítést is úgy csinált előtte, hogy nem jött le, azóta szabadon mozog rajta az egész bőr!) Úgyhogy ne aggódjatok - persze itt azért a szülők felelőssége is fennáll! Szerintem kiskorában megoldható lett volna!

2013. szept. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!