Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális az hogy 7,6 hónapos...

Normális az hogy 7,6 hónapos kisfiam még mindig gyakran bukik étkezés után? Lehet hogy refluxos?

Figyelt kérdés

Születésétől fogva ilyen volt, iszonyú mennyiségeket bukott vissza, de mindig azt mondták, hogy amíg nő a súlya, addig nincs gond és majd 6 hónapos kora után elmúlik. Hát már lassan 8 hónapos lesz de még mindig bukik. Most már ugye eszik főzeléket meg gyümölcsöket is és főleg akkor bukik, amikor szopizik akkor nem! 1-2 hete alig eszik szilárd ételt, inkább csak szopizik (gondolom a fogzás miatt), de ha 5-6 kanál főzeléket megeszik akkor tuti hogy utána szépen apránként visszabukja!

Most már kezdek nagyon nyugtalan lenni! Lehet hogy reflux?


2009. szept. 4. 20:15
 1/6 A kérdező kommentje:
7,5 hónaposat akartam írni! :)
2009. szept. 4. 21:00
 2/6 anonim ***** válasza:

10 hónapig bukott a fiam, de még egy évesen is ritkán, de előfordult. (Csak vendég előtt:))

Csak te gondolod, hogy sokat bukik. Azért hidd el marad a pocakban is hamika!

2009. szept. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
mintha az én fiamról irtál volna ,csak nálunk fordított a helyzet,szopi után mindig bukik.már 7 hós nekünk is azt mondták,hogy majd kinövi,még nem zár rendesen a gyomorszája és amíg nem sír bukizás közben addig nem reflux,mert ugye akkor sav is jön ami marja a kis torkát.kitartás!
2009. szept. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekünk is azt mondták, hogy ha gyarapszik,nem refluxus.Csak egy időután kimarta a nyelőcsövét,ezért nagyon síros,nem tud nyugodtan aludni. Elvittük szakemberhez, azt mondta egyéves korára növi ki. Amíg mosolyog bukás közben,nem sír nem fáj neki.
2009. szept. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Bukás közben még eddig egyszer sem sírt. Viszont az éjszakáink vacakok, folyton felsír, úgy 1 óránként! Mondjuk ez lehet a fogzástól is! Köszönöm a válaszokat
2009. szept. 5. 10:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekünk felírták a Nutriton sűrítőt. Szoptatás előtt kell adni és nem bukik annyit tőle. Meg Sinlac-ot is mondott a doktornő, amikor már gyümiket eszik, de azt nem adom, mert nekem is csak a tejet bukja vissza. Próbáld ki a sűrítőt, két kanállal kell adni szopi előtt, nem szünteti meg, de csökkenti a mértékét. Persze konzultálj szerintem egy gasztroenterológussal előtte, nagyon sokat tudnak segíteni.
2009. szept. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!