Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mért elítélendő dolog, hogy a...

Mért elítélendő dolog, hogy a csecsemő a szülei között alszik?

Figyelt kérdés
Holott én azt látom, hogy ez a picinek nagyon jó érzés
2007. szept. 10. 12:43
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Miért lenne ez elitélendö dolog,szerintem nem az
2007. szept. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Több okból mondják, hogy nem éppen helyes. Egyrészt, mert ha te is alszol, meg a párod is, könnyen előfordulhat, hogy valamelyikőtök ráfekszik a babára, ebből már történtek tragikus kimenetelű dolgok. A másik, hogy ha ehhez nagyon hozzászokik, akkor később sem nagyon lehet a saját ágyába szoktatni, de gondolom ti sem akartok évekre lemondani a házaséletről. Muszáj, hogy legyen egy olyan terület, ami csak a tiétek. Ez nem azt jelenti, hogy a babát nem lehet beengedni a szülői ágyba, de ne aludjon ott egész éjszaka. A legtöbb baba felébred reggel (hajnalban), de még eléggé álmos, ilyenkor nyugodtan magatok mellé vehetitek, ilyenkor még visszaalszik, és te is pihenhetsz még. De neki is meg kell tanulni tiszteletben tartani mások privát szféráját, mert különben később sem fogja.
2007. szept. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

Nem elítélendő, csak nem fogod tudni leszoktatni később és folyton ott akar majd aludni. Én csak ezért nem venném magam mellé, és persze a korábbi válaszadó által mondott ráfekvés miatt. Hidd el később lesz ebből probléma.

2007. szept. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én manókám 1 hónapos koráig velem aludt! Tök jó volt a babának is és nekem is. 1 hónapos kora után szoktattam az ágyába. Sikerült! Minden kicsi más és más!!!! Ha Te úgy érzed, hogy nektek ez a jó, akkor ne foglalkozz semmivel. Én jobban bíztam a megérzéseimben, mint a légzésfigyelőben!!!!! :)
2007. szept. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon egyet ertek a masodik szoloval ugyanakkor megertem az elottem szolot is.

Lassan 8 eve foglalkozom gyerekekkel ujszulottol 10 eves korig. Tudom, hogy nagyon kellemes anyanak babukajaval egyutt aludni es kenyelmes is szoptatasi szempontbol. Ugyanakkor igen, egy rossz mozdulat es nagy kart lehet tenni a bababan. En azt mondom az elso par 1-3 honap meg ok. hogy ha eleg bator vagy es a kicsiddel alszol. De aztan kemeny szivvel barhogyis koveteli a Mama meleget ki kell tenni a szuret a sajat budoarjaba. Kulonosen veszelyes a 14honapos kor utan...akkor SOHA nem fogod kitenni a szuret. Ez tapasztalat.

2007. szept. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Nekem 3 gyerekem van. 2 huszon éves, és egy kilenc éves. Tehát van némi tapasztalatom. Szerintem sem bűn, sőtt, ha a gyerek igényli akkor fontos is. Nem értem azokat a szülőket, akik saját önző érdekből kirakják a gyereket. Minden gyerek más. Tapasztalatom szerint a két nagy jobban megmaradt a szobájukba, mert nem voltak egyedül. A kicsit már vehetjük egykének is a nagy korkülömbség miatt. Ő igényelte a közelségemet, és amikor elkezdődött a nagycsoport, majd a suli, már nem volt rám szüksége. Önálló lett, magától választotta az állandó külön alvást, és egyszer sem akar kijönni. Megért a dologra. Azért mi nagyok időnként belegondolhatnánk, hogy milyen piszok rosszul esne, ha vágyuk egy kis bújásra, akár egész éjjel, és azt kapnánk, hogy " te már nagy vagy, és legyél önálló, meg egyébként is van neked is egy térfeled, menj oda." Ugye gáz lenne. Azt sem értem, hogy a keleti kultúrákban, és a természeti népeknél miér az természetes, hogy a szülők együtt alszanak a gyerekekkel? És mit csinálnak azok a szülők, akik csak egy szobában laknak úgy családilag? Mert nincs több. Ezért írtam, hogy önzők vagyuk. Szerintm az ösztönöd meg a szived pontosan tunifogja a helyes választ.
2007. szept. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
Miért lenne önő egy szülő, ha legalább éjszaka arra vágyik, hogy a párjával alhasson - és csak vele. A szülőséget nem szabad összetéveszteni a rabszolgasággal. Szeresd nagyon a gyereked, tegyél meg érte mindent, de gondolj arra is, hogy neked mi a jó. Különben hogyan tanulna meg később alkalmazkodni az a gyerek?
2008. febr. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
30%
Az én lányom 10 hónapos, újszülöttkorától velünk alszik, direkt ezért csináltattunk nagyobb ágyat. Eszem ágában sincs kitenni, pedig van külön szobája. Neki is jó, és nekünk is jó, hogy velünk van. Én nem tudtam sajnos szoptatni, ezért nem a kényelmi okok miatt van így.
2008. márc. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom mellettünk alszik, én ugy érzem biztonságban még. ( látom és hallom minden mozdulatát , alvását. Két hónapos, és igényli sztem h ott legyen mellettem éjszaka is. Ahogy nektek a legjobb ugy aludjatok!
2011. jan. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!