Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek elkapta a babája,...

Akiknek elkapta a babája, gyereke a Rota vírust, hogy zajlott le, és hogy éltétek meg?

Figyelt kérdés

Mi tegnap jöttünk haza a kórházból,hétfőn mentünk be éjfélkor!

Még mindig megy a hasa, és alig eszik valamit.

Nagyon féltettem,mert még sose láttam őt ilyen betegnek.

Több napig kapta az infúziót.

Szörnyű volt,de amúgy jól viselte.

Nekem voltak hullámvölgyek!!!Azt hittem nagyon baja is lehet.


Ti hogy viseltétek?


2013. febr. 8. 12:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Látod,én ezért oltattam be őt,most 9 hónapos,nem tudom a te babád mennyi idős,de szörnyű lehetett,én ezt el akarom kerülni,mert nem bírnám idegileg,nagyon kibuknék,mert már végigcsináltam 2 gyerekkel,a 3.-at inkább oltattam,hátha megússza..
2013. febr. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én csak másodkézből való tapasztalatot tudok, az unokaöcsém kapta el, nagyon megszenvedte, ők is 5 napot voltak kórházban, utána még vagy 2-3 napig rosszul érezte magát, de fokozatosan jobban, csak nagyon gyenge volt. MIre visszaerősödött, összesen kb. 10 nap telt el, de minden nap egyre jobb lett. Szegényke, mihamarabbi jobbulást neki! El tudom képzelni mennyire rosszul volt, én amikor láttam az unokaöcsémet, meg is fogadtam, hogy beadatom az oltást a babámnak. Kitartás, nemsoká túl lesztek rajta!
2013. febr. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Bocsi, kicsi off:

Első válaszoló, én is beadatattam mindkét gyereknek, a fiam elkapta, és egy éjjel hányt meg ment a hasa, másnapra kutya baja nem volt. Mivel a bölcsiben szaladt végig mindenkin, adtunk le mintát az ÁNTSZ-nek, és meg is állapították, hogy rota.

Úgyhogy az oltás abszolút bevált nálunk, reméljük nálatok is be fog!

2013. febr. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
(ja és az kimaradt, hogy mi is elkaptuk az apjával, de mi nem úsztuk meg ilyen könnyen, majd egy hétig betegek voltunk:( )
2013. febr. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kislányom is elkapta tavaly az unokatestvérétől, egyik nap hányás és magas láz, másnap levertség, harmadnap kutya baja. Be volt oltva rotavírus ellen, szerencsére! Unokatestvére nem volt beoltva, így szegénykém majd hétig volt nagyon beteg.

Kisfiam mos 4 hónapos, éppen tegnap kapta meg az első oltálst, nem volt kérdés, hogy ezek után beoltatjuk-e. Sajna én is elkaptam a lányomtól tavaly, ráadásul várandós voltam, hát senkinek nem kívánom, infúzión feküdtem bent a kórházban:(


Csak hát az a baj, hogy nagyon drága az oltás, 40ezer Ft a két adag és ezt sajnos nem mindenki engedheti meg magának! Nem tudom miért nem fizeti az állam, gyakori és súlyos betegség, szövődményeiről nem is beszélve:(

2013. febr. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

2 éves a kisfiam, mostmár jól van,jobban is eszik végre.

Tehát aki beadja az oltást az is elkaphatja, csak nem tart nála 1 hétig és nem olyan súlyosak nála a tünetek?

Mint nálunk,aki nem kapott oltást?

2013. febr. 9. 14:45
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, elkaphatja, mert a rota vírusnak vagy 40 alfaja van, és az oltás csak egy része ellen ad biztos védettséget.


Viszont ha egy másik alfaj fertőz is meg, az immunrendszer reagál arra is az oltás miatt, csak nem nyomja le azonnal, kell hozzá egy nap. De még ha el is kapja, a tizedét se szenvedi meg a kicsi, mint oltás nélkül - de ezt te tudod, hiszen sajna átéltétek:(

2013. febr. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!