Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Víz kérdés. Jól van ez így?

Víz kérdés. Jól van ez így?

Figyelt kérdés
5 hetes a babám, 1 hete megfázott, nincs láza, tud enni, aludni is jól (főleg éjszaka alszik jobban), anyatejes, de kell neki pótlás, kb fele-fele arányban. Lakásunk meleg, kb 22-23 fok. Úgy vettem észre melege van, picit néha izzad is. Megkínáltam forralt, kihűtött vízzel csak úgy nyelte, mert olyan nyugtalan volt, hogy nem tudtam már mit kitalálni. Keveset adtam neki mert nem tudom szabad-e. Ti mit gondoltok?
2013. febr. 11. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Szabad adni szinte határtalanul, de egy anyatejes babának igazából szüksége nincs rá, egy tápszeresnek inkább de neki se. Akkor fontos a folyadék ha a baba már eszik szilárdot adig nem. Persze én is adtam ettől függetlenül a gyerekemnek, de a másik pindur pedig az istenért nem akart inni adig még nem értünk el a gyümölcs + főzelékhez.
2013. febr. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

NEM igaz, hogy az anyatejes babának melegben nincs szüksége vízre, vagy teára. Az anyatej neki étel, és nem ital. Adj neki nyugodtan, ha szomjas. Ha nem éhes, ne szoptasd, mert attól csak a hasa fog fájni, de a szomját nem oltja.

3 gyerekes anyuka.

2013. febr. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
3 gyerekes anyukának IGEN KÉNE tudnia hogy az anyatej eleje szomjoltó ! És azt irtam hogy nyugodtan adjon.
2013. febr. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
- "túl híg a tejed, nem elég jó a babának" - az anya teje nem lehet túl híg, vagy túl zsíros (lehet persze hígabb, vagy zsírosabb, de ez sok mindentől függ - napszaktól, a szoptatás stádiumától, a mell telítettségétől) Az anyatej összetétele mindig igazodik a baba életkorához, igényeihez. Jó tudni azt is, hogy a szoptatás elején szomjoltó "első tej" jön, aztán következik a laktatóbb "hátsó tej". Vagyis a baba először iszik, aztán eszik. Nyáron, nagy melegben, ha csak egyet-kettőt slukkol a baba, akkor szomjas volt.
2013. febr. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szoptasd igény szerint, akkor nincs szüksége vízre.
2013. febr. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha gondolod adj neki nyugodtan vizet, a víz élet, semmi baja nem lesz tőle. Igaz amit írtak, az anyatej szomjoltó, 3 gyerekes anyuka nem jól tudja. Ha úgy látod szomjas a babád meg is szoptathatod, ha egy keveset szopik, akkor szomjas volt. De vizet is adhatsz neki nyugodtan. Ne öltöztesd túl, nem tudom mennyi ruha van rajta, de ha izzad, az nem jó, nem kényelmes neki se, azért is lehet nyűgös és nem is alszik jókat, ha melege van.
2013. febr. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam (igaz, anyatejes kizárólag) július elején született 40 fokban. Most elmúlt 7 hónapos, döcög a hozzátáplálás, csak kóstolgat, eddig nem kapott sem vizet, sem teát. 1 hete adom neki a csőrös poharat evés után, egy kevés vízzel, játszik vele. Tedd cicire, a tej első része szomjoltásra való.
2013. febr. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!