Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi számít lányos ruhának és...

Mi számít lányos ruhának és mi ami fiús? Cikk alul.

Figyelt kérdés

Ez nem annyira egyértelmű, legalábbis régen máshogy volt.


[link]


2013. febr. 11. 14:59
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Nekem nem sokára lányom lesz, de én a kéket éppen ugyanúgy rá fogom adni, mint a rózsaszínt. Ti hogy vagytok vele?
2013. febr. 11. 15:00
 2/11 anonim ***** válasza:
Eszem ágában sincs színek alapján ruhákat válogatni. Nem mondom, hogy erőltetném a fiamra a rózsaszín hercegnős szoknyát, nem fogok eljutni ide, de a lányon is lehet kék, ahogy a fiún is világos színek. Én ebből nem fogok ügyet csinálni.
2013. febr. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én azt gondolom, ha lányom lenne, bármilyen színű ruhát ráadnék. A kisfiamnak egyedül a rózsaszínt nem venném meg, de azon kívül simán ráadok piros vagy narancssárga színű ruhákat is. Üdv.
2013. febr. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De vajon Franklin Rooseveltre miért adtak szoknyát? Tudom, hogy ekkortájt ez volt a szokás, de nem értem miért.
2013. febr. 11. 15:03
 5/11 anonim ***** válasza:

Most, a mai világot tekintve nekem a rózsaszín lányos. A fiamra nem adnék rózsaszínt.

De kéket simán adnék lányra.

Régen meg minden más volt, és gondolom hamarosan megint más lesz a "divat". Kezdenek elmosódni megint a határok.

2013. febr. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Érdekes cikk. Ennyire még nem mentem bele abba, hogy miért rózsaszín a rózsaszín és miért kék a kék.


1,5 éves lányom van. Vettem neki fehér overál alsót tél elején. Aztán elcsomagoltam a bőröndjébe (amit 18 évesen kap meg, az általunk szeretett elrakott ruháival együtt, amit 2 éves koráig gyűjtünk). Aztán vettem neki egy kék, vastag overál alsót.

Ezt adom rá, ha sétálni megyünk (nem babakocsizik már). Emellett van egy lila egybe részes is, de az vékony a -5-10 fokba.

Ehhez kap rózsaszín meleg kabátot. Mármint a kék alsóhoz.


Van rózsaszín ruhái, de nálunk sem feltétlen a kislányos színek.

A babakocsija ugyan rózsaszín volt, de azt is eredetileg sötét lilának rendeltük meg. Mire megjött (2,5 hónapos csúszással), addigra nem volt már idő cserélgetni, reklamálni.. megszületett a lányunk.

Hiába ordított róla, hogy lány lakik a kocsiban, boldog-boldogtalan megkérdezte, hogy kisfiú? kislány?


És hány ilyen ismerősöm van, akinek tipikus gyerekszín

babakocsija van és megkérdezik tőle, hogy milyen nemű a gyereke..

2013. febr. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én ugyanúgy ráadom a rózsaszínt a fiamra, mint a lányomra. Nincs már kifejezetten fiús szín.
2013. febr. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én bizony rózsaszín, tiszta piros és narancssárga, citromsárga ruhát nem adok a fiamra. Nekem ezek lányos színek. Fiúknak is nagy választék van már fiús színekből.
2013. febr. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Rózsaszínt nem adok csak a kisfiamra. Kislányomnak nagyon

jól áll a kék:)

2013. febr. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát, nekem fiam van, de eszem ágában sincs rózsaszínt adni rá. Pirosból is csak egy pár pólója van, de az is kifejezetten fiús mintájú. De persze ezen kívül van világos színű ruhája is, nem csak kék. Ha lányom lenne, akkor inkább a rózsaszín+világos színű kombinációkat tartanám előnyben amíg kicsi, de azt is csak azért hogy egyértelmű legyen hogy kislány. A fiamra is sokszor megkérdezték azt hogy, kislány-e, pedig egyáltalán nem öltöztetem lányosan, kék babakocsi, kék overál, kék sapkája van és az arca is fiús. Mégis megkérdezik...
2013. febr. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!