Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan és mivel helyes kimosni...

Hogyan és mivel helyes kimosni a csecsemő ruháit?

Figyelt kérdés

Példáúl: azokat amiket kaptunk, és amiket boltba vettünk?



2008. jún. 5. 15:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
mosógépben 40 fokon, lehetőleg folyékony mosószerrel. utána vasald ki, az is fertőtlenít. Én az öblítőszert nem javaslom, mert könnyen kiütéses lehet tőle a baba.
2008. jún. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Milyen mosóport használjak?
2008. jún. 5. 16:03
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A Bonuxnak van 2in1-ben mosópora, ami azt jelenti, hogy nem kell külön öblítőt használnod, mert így is fullos az illata: ez a levendulás (Levander) Bonux 2in1. Próbáld ki! A mi ruháinkhoz azért vettem még egy levendulás öblítőt a Quantótól, és akárki jön hozzánk elájul, hogy milyen finom illat árad a mosókonyhámból. A kicsi ruháihoz ha teszek, akkor meg 2x kiöblítem.
2008. jún. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Vannak kifejezett bébiknek sensitive mosóporok-öblítők. A DM-ben láttam, hogy a Gabi babamárkának is van ilyenje. Nézz körül!
2008. jún. 7. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem egy 2.5 fél éves és egy 3 hónapos gyermekem van. Mind a kettőnél folyékony Tomi Kristályt használtam Lenor öblítővel.

Ha fehéríteni kellett, akkor először Cloroxoztam, utána tettem a mosógépbe.

És még arra vigyáztam, hogy gyerekruhák közé ne keveredjen mi ruhánk.

Én a kapott ruhákkal is így jártam el.

A boltban vettet kézzel szoktam mosni, hogy lássam, fog-e. Mert ha nem, akkor később gépben moshatom.

Szerintem az a legfontosabb, hogy kb. a gyerek egy éves koráig mindent vasalj ki.

Egyébként szerintem úgyis kitapasztalod, hogy melyik mosó/öblítőszer jön be. A Dm-ben és a Brendonban is lehet kapni babamosószert/öblítőt:


Pl. ezeket találtam a www. brendon. hu oldalon:


Öblítő: Domál öblítő Frottee balsam 1.5 liter 545.-Ft

Mosószer: Domál mosószer Baby Fashion 1.5 liter 1290.-Ft

(Sajnos én ezeket csak akkor vehetném meg, ha valami kiütése lenne a babának és az orvos kifejezetten ezeket ajánlaná).

Egyébként én is elgondolkodtam az első gyermekem születésekor, hogy neki mással mosom a ruháit, mint a sajátjainkat. Végül csak annyi történt, hogy az övét nem mostam együtt a miénkkel + vasaltam mindent.

Remélem, segítettem valamicskét :)

2008. jún. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!