Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokan vagyunk itt olyan...

Sokan vagyunk itt olyan anyukák, akiknek a pár hetes (2-3 hét) babája tápszerre, tápszeres pótlásra szorul?

Figyelt kérdés

2 hetes a kisfiam. Beindult a tej rendesen, de tanulva abból, hogy anno az 1. gyereknél épp a rengeteg fejés okozott gondot, most nem csináltam. És a babám elég sokat, sűrűn eszik, így nem elég. Pár napja csak este kellett a tápszer fürdés után, ma viszont már délben is kellett.

A nagylányom 1,5 éves, a pihenés nem megy mellette, a fejés sem napközben. Rosszul érzem magam, mert őt meg 8 hónapig szoptattam. Tejserkentési tanácsokat nem kérek, tudom, mit kell ilyenkor tenni, de hiába teszem sűrűn mellre, hisz ő kéri, de nem elég...

Biztatjuk egymást?


2013. febr. 19. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:
A lányom 7 hetes koráig szopizott! Igaz a vége felé már csak keveset! 3 hetesen csinált egy fulladást a kis drága és onnantól az idegességtől elment a tejcsi! De amúgy én nem bántam mert nagyon gáz volt tiszta vizes volt az egész és az első egy hónapban sem hízta meg a 400 g-ot! Igaz azt mondják a tejcsi a legjobb de ha nincs meg nem jó akkor ez van!
2013. febr. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát én csak bíztatni tudlak! Kezdettől fogva pótolnom kellett a lányomnál, bár volt pár hónap múlva 1 hét, amíg érdekes módon elég volt a tejcsi, de aztán megint nem. Ezt képzeld úgy, hogy minden szopi után vagy a napközben lefejt tejet kapta pótlásnak, vagy tápszert. Aztán 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, és nagyon tetszett neki, úgyhogy nagyon hamar csak az esti és reggeli szopi maradt, és a tápszer. Meg persze a fejés...

Én 6 hónapos korig akartam mindenképpen szoptatni, de sikerült ezt túlszárnyalni, mert 9 hónapos volt, amikor ugyan már nem sok volt, de egy olyan 50 ml még biztos, de egyik napról a másikra nem kérte a cicit, elkezdett játszani vele :)

Úgyhogy nem biztos, hogy nem fogod 8 hónapos koráig szoptatni, sőt, még az is lehet, hogy nem is kell majd a tápszer!


Úgyhogy fel a fejjel!!!!

2013. febr. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem is az elejétől pótolni kellet mindkettőnek.A lányomnál én voltam tapasztalatlan, de nem is volt olyan akaratos, hogy szopizzon.Vele egy hónapig kínlódtunk a szopizással viszont még 4 hónapig fejtem neki azt a keveset, de hamar rászokott a cumisüvegre.Kisfiam erősebb akaratú volt, kitartóbb.Neki is az elejétől fogva pótolni kellett, mert nem volt elég tejem.Ő 4 hónapig szopizott, de még egy hónapig fejtem neki így mindkét gyerek 5 hónapig kapott anyatejet tápszer mellett.Ez van... a lényeg hogy próbálkozunk, ne ess kétségbe, örüljünk hogy ennyi tejünk is volt/van valaki még ennyi anyatejet sem tud adni a babájának.A szomszédom egyáltalán nem tudott szoptatni, nem volt teje, tiszta depressziós volt.... :(
2013. febr. 20. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! Egyetértek az előttem szólóval, ne ostorozd magad, hanem a pozitív oldalát nézd,hogy legalább ennyi anyatejet is tudsz nekik biztosítani! Én például egyik kisfiamat sem tudtam szoptatni, az elsőnél bestresszeltem, tapasztalatlan voltam, megijedtem, ő ordított, hogy éhes, én féltem hogy éhenhal...na, vele még előtejem sem volt ilyen körülmények között, ő rögtön tápszeres lett. A második babámat kb 3 napig tudtam csak az előtejjel kielégíteni, de kevés volt, pótolni kellett, ezek után már ő sem volt olyan lelkesen a cicin, hiszen az üveg neki egyszerűbb és gyorsabb volt. Nem volt hajlandó szopizni, hiába raktam sűrű mellre, így pont, mire elkezdett belövellni a mellem, kaptam egy "jó kis" mellgyulladást, 40 fokos láz, antibiotikum...az a kevés is teljesen elapadt, ami volt.

Szóval fel a fejjel, a szoptatás gyönyörű, az anyatej nagyon fontos, de a jó anyaság nem azon múlik, milyen hosszan tudod biztosítani ezt neki, hanem azon, hogy szereted, táplálod (adott esetben tápszerrel, ami saját véleményem szerint elég jó), és a gyereked tudja, mindig mindenben számíthat rád!

Jó babázást, és ne szomorkodj!

2013. febr. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én egy szoptatási tanácsadó felhívásával biztatnálak és ne törődj bele, csak ha eldöntötted, nem akarsz sokáig szoptatni, a kiegészítés fejés nélkül előbb utóbb a kizárólagos tápszerezéshez vezet.
2013. febr. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, úgy látom, nálam rosszabb esetek is vannak. :-(

Meglátjuk, hogy alakul a dolog, igyekszem minél sűrűbben mellre tenni, de éhezni nem hagyom. Nem esek kétségbe a tápszertől sem, csak nem gondoltam, hogy ilyen hamar kellhet, bár egy nagyétkű kisfiúval nem könnyű lépést tartani. A próbálkozás viszont a "nagy" kárára sem mehet, így is nehezen tolerálja a szopi időtartamát, és hogy nem tudok felállni közben.

2013. febr. 20. 21:01
 7/7 Kriszta0102 válasza:
Szia!Szerintem ne legyen emiatt lelkifurdalásod,a kisfiam első gyerek,már nagyon vártam de sajna hamarabb született(35hétre) császárral,engem elaltattak ezért nem láthattam,pedig vágytam arra hogy megfoghassam egyből,plussz bekerült a koraszülött oszt.ra ami sajna a város másik oldalán van,így 3 hétig csak látogathattam.(1.5 hét után foghattam a karomba)fejtem minden nap és vittem neki,szoptatni csak rá 1 hétre próbálhattam meg de nem ment neki.Mire hazavihettem a tejem is elment ezért tápszeres lett.A mai napig bánt,hogy ezekről lemaradtam,de egészséges a törpém és már csak ez számít.
2013. febr. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!