Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek melyik a "normális"?

Szerintetek melyik a "normális"?

Figyelt kérdés
Felmerült bennem, hogy lehet én vagyok hülye, de másfél éves lányom nem aludt még a nagyszülőknél és eddig még mindig hazajöttem fürdésre, altatásra, akárhova mentem is. Szoktuk mamákra hagyni, de csak napközben vagy néha fürdés után elmegyünk egy kicsit. Ismerek olyan lányt, akinek másfél hónapos a lánya, de simán megy bulizni, koncertre, színházba, mindenhova...már most.Én rosszul csináltam, mert sokan rám néznek furán emiatt a környezetembe?!
2013. febr. 19. 21:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 10 hónapos,még csak egyszer vitte el a férjem nélkülem,akkor is a dokihoz,mert én is beteg voltam és nem tudtam menni.Biztos ez se "normális"de én így vagyok nyugodt,a férjemen kívül valahogy senkire se merem bízni.
2013. febr. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
43%
Azt gondolom egyik sem normális. Az sem, hogy neked egy ekkora gyerek mellett nicns szabad életed, de az sem, ha valaki egy 1 hónapos gyereket hagy magára. fél éves kor után már nyugodtan lehet elmenni és kell is.
2013. febr. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Igazad lehet utolsó, bár őszintén szólva nem vágyom bulizni...jó este együtt lenni. :) De lehet el kellene kezdeni a mamáknál alvást... :D
2013. febr. 19. 21:55
 4/17 anonim ***** válasza:
72%
Mindenkinek más a normális:) Én pont másfél hónapos gyerek mellől mentem először el vacsorázni a férjemmel. Azt mondja adjuk meg a módját a 6. hét lejártának:) Utána kb. egy hónappal voltunk egy koncerten a Szigeten amire nagyon vágytunk, hát elmentünk. Utána is kb. minden hónapban egyszer elmentünk valahová. 1 éves volt mikor először anyukámnál aludt. Majd ez lett a havi kimenőnk:) 1,5 éves volt mikor először elmentünk hétvégére. Nekünk erre volt igényünk. A lányunknak pedig semmi baja nem lett belőle. Most 5 éves, havi egyszer azóta is "lepasszoljuk" egy napra vagy hétvégére. Éppen eleget vagyunk vele ezenkívül, sok a közös program is. De a nagyszülőknél is nagyon szeret lenni, én megértem a nagypapák ilyenkor úgy szolgálják mint valami királylányt, közben meg én is visszakapom a régi királynői rangomat:)
2013. febr. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Lehet mar elrontottam a dolgot,korabban kellett volna kezdeni?Mostmar sokka nehezebb lesz?! Nem is tudom... Oszinten szolva,eddig valahogy nekem abszolut normalisnak tunt,hogy vagy furdesre hazaerek,vagy csak utana megyek el.De amennyi fura megjegyzest kapok mostanaban,elbizonytalanodtam...Es amugy abszolu bizom a mamakban,szoval azzal sincs gond.Nyaron lett volna szo rola,h.elegyunk ket napra,akkor viszont nem vallaltuk be,azota nem merult fel ilyesmi...
2013. febr. 19. 22:24
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne érezd azt hogy elrontottad. Ha eddig ez tényleg nem merült fel bennetek akkor egyszerűen nincs igényetek ilyen módon kettesben lenni. Ez azért nem nagy bűn :)

Amúgy szerintem ne napokkal kezd majd azt, hogy nélküled alszik. Hanem mondjuk egy estével.

2013. febr. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Igy lesz:) Koszi
2013. febr. 19. 22:45
 8/17 anonim ***** válasza:
nekem lassan 10 hónapos,én sem igazán vágyom éjszakára lepasszolni,mondjuk szopik még éjjel is,tudom megoldható minden cumisüveg,stb..de minek,ha nem vágyom rá,mi nappal néha már odaadtuk pár órára,ennyi,mindenki másképp csinálja és végül is mindenkinek más a normális
2013. febr. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Dehogy rontottad el, bár megértem, hogy miért érzed így. Lassan én már anyukák körében meg sem merek szólalni, mert mindenki folyamatosan panaszkodik, hogy mennyire rossz, hogy "be vannak zárva" a lakásba a gyerekkel, állandóan mennének, nyüzsögnének stb, és ha nem állok be a sorba panaszkodni, hanem meg merem mondani, hogy nekünk mennyire jó ez a meghitt, nyugis életmód, és egyáltalán nem keresem az alkalmat, hogy mikor passzolhatom le a gyerekem, akkor úgy néznek rám, mint egy véres rongyra.

Nekem 1 éves kisfiam van, néhány óránál hosszabb időre még soha nem hagytuk másra, és nem is fogjuk mostanában.

Ne törődj másokkal, örülj, hogy te nem tartozol az olyan anyukák közé, akik menekülnek a gyereküktől.

2013. febr. 20. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Igen utolso.Valahogy igy erzek.Belembeszelik,h.en voltam hulye.Teny,h.mostmar eleg nagy,mar nem szopik,mostmar lassan elkezdjuk szepen lassan azt,h.mamakkal aludjon,akiket egyebkent imad! :) Ja meg a masik,en nem igazan hagytam bogni.Ezert is bezologatnak.
2013. febr. 20. 08:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!