Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam le a 14hónapos...

Hogy szoktassam le a 14hónapos fiamat a harapásról, csipkedésről, marásról, fejbepüfölésről?

Figyelt kérdés
Nagyon elegem van már abból,hogy látszólag egy tök aranyos kisfiú és közben a legváratlanabb pillanatokban ő úgy dönt beleharap a vállamba.Tök éles foga van 6db és már azt várom mikor harap ki egy darabot.Már attól is félek mikor puszit ad,hogy belém harap.Szégyellem magam,de ma már úgy rásóztam a fenekére,hogy be is pirosodott,de már kismilliószor próbáltam érzékeltetni neki,hogy fáj de csak nem érti meg ,mivel nem tudja mi az,hogy fáj.Most ,hogy rásóztam fájt neki,sírt is,de nem hiszem,hogy ez a legjobb módja,de egyszerűen már tanácstalan vagyok.sokszor ugyan ezt csinálja,hogy elkapja a hajamat és nem akarja elengedni-úgy sem,hogy én is fogom az övét.És ami még jobban dühít,hogy bele veri a fejét a padlóba,falba mindenbe,ha valami nem úgy van amit ő akar.Vagy éppen unatkozik.Kismillió játéka van egész nap vele foglalkozom,napi 2szer min.lemegyünk sétálni de egyszerűen azt sem lehet,hogy mindig mindenben ő irányitsom.Mit tegyek,hogy megszűnjenek ezek a dolgok...????
2009. szept. 9. 10:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát sajnálom, komolyan, barátnőm gyereke volt ilyen, náluk gyerekpszichológus vált be, jártak elég sokáig. Kérjetek tanácsot a védőnőtöl ha bízzol benne, interneten nevelési tanácsadótol, h hova forduljatok. Ez később rosszabb lesz, ne várd meg.

Írd meg mi történt veletek, komolyan érdekelne.

2009. szept. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha elkezdesz sírni és nagyon szomorúnak látszani, amikor ezt csinálja, nem válik be? Esetleg amikor ilyen van, akkor megmondod, hogy jó, amíg ez van, addig anya kimegy, nem játszik veled? Én lányom is csinálja, de ahogy leírtad, szerintem nálunk ez sokkal gyengébb. Az enyémnek most az a szokása, hogy a padlóba veri a fejét, utána meg persze sír. Én akkor szoktam neki mondani, hogy látod, ez azért van, mert olyat csináltál, amire anya azt mondta, ne tedd. Ilyenkor nem is igazán vígasztalom, hogy tudjon különbséget tenni. 15,5 hónapos kislány anyukája.
2009. szept. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is kész szadista volt még 1-2 hónappal ezelőtt, volt, hogy úgy beleharapott a nagylábujjamba, hogy vérzett. Na ekkor szakadt el a cérna. Ha harapott kapott a szájára, ha meg verekedett a kezére, de ne azt képzeld hogy egész nap vertem a gyereket. Nem, de a 3. után már ritkultak. Aztán kezdőtött a rugdalásosdi. Akkor már otthagytam a fenébe, na több se kellett neki rohant utánam és szinte szánakozott "anya ne hagyj el" címszóval. Volt, hogy itthon volt az apja fogtam egy szó nélkül és itthagytam apjával, lentről hallottam a sírást visszajöttem teljesen kicserélték, aranyos volt, kedves. Nálunkez vált be, muszáj volt valamit tenni, mert közben meg várom a második babát, akit nem kéne, hogy kirúgjon belőlem. Szóval muszáj néha drasztikusan fellépni sajnos.
2009. szept. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is megy a rugdosás a pelenkázón, sajnos én se tudok mit csinálni, mint hogy rászólok, lefogom a lábát, és én is rácsaptam már a kis fenekére, sajnos! A fejbeverős korszak nálunk már elmúlt, ő inkább csak próbálgatta, mennyire kemény a padló. Persze mikor látta, hogy engem zavar, annál jobban csinálta. Másik kedvence, hogy tíz körömmel kaparja a falat, ettől a hideg kiráz, és mivel nem vált be a kérés (gondolhatod, hogy ezt is annál jobban csinálta, addig is vele foglalkoznak), most már úgy teszek, mintha észre se venném, és kezd leszokni róla. Lehet, hogy pont az a "baj", hogy nagyon ő van a központban? Mert nálunk úgy gondolom, ez is benne volt.
2009. szept. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok, igaz lehet az is, amit az utolsó válaszoló ír, mert én is próbálgatom, hogy nem szólok rá a lányomra, ha ütögeti a fejét és már kevesebbszer csinálja.
2009. szept. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha elkezdi, pattanj fel mellőle, hogy ne érjen el, legyen köztetek egy jó méter, nézz rá jó szigorúan és szólj rá, hogy hagyja abba! Mindig reagálj ugyanúgy. Ha tovább üti a padlóba a fejét, fordíts neki hátat és menj a szeme elől, mond neki, hogy ez nem jó, így nem viselkedünk és hagyd ott. Ordítani fog utánad, de a fejbeverést abbahagyja. Kicsit had sírjon, majd vissza kell menni hozzá és megkérni, hogy játszon veled szépen.
2009. szept. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az a baj,nekem meg csinálja a fejbeverést úgy is,hogy ő átmegy a szobájába és ha nem jön neki össze valami vagy nem úgy sikerül...csak hallom,hogy püföli.

A kezére fenekére sőt a szájra is rácsaptam már,mert tényleg belém harap és direkt.ezt meg nem lehet egy enyje benyével megoldani sztem.Megyünk jövőhéten az orvoshoz rá fogok ezekre kérdezni.Már arra is gondoltunk nem e fáj a feje ,hogy veri a padlóba..

2009. szept. 12. 15:47
 8/11 anonim válasza:
Szia! Nagyon érdekelne ,hogy mi a fejlemény nálatok. Nekem a fiam egy hete üti a fejét a padloba,rengeteget sir,,nem ilyen volt! A tünetek ugyan azok,mint nálatok. Most 15 honaposak,hármasikrek. 2 lanyom nyugis,aranyos,,kisfiammal valami van,aggodok erte!
2010. márc. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Semmi baja a gyereketeknek, csak marha hisztisek, ti meg aszisztáltok neki, nézitek, nézőközönség vagytok! Ott kell ilyenkor hagyni, ha senki nem látja, abba fogja hagyni! Ha annyira fájna neki, nem csinálná, ne aggódj!
2010. márc. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Szerintem egy kicsit elkényeztetted legyél szigorúbb!
2010. júl. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!