Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fel kellett vágni valaki...

Fel kellett vágni valaki babájának a nyelvét? Mennyi idős volt, hogy viselte, hol csinálták, és utána rögtön tudott enni rendesen?

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat
2009. szept. 10. 14:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk két hetesen felvágták, csak 10 mp-ig sírt, amíg lefogták, rögtön tudott enni, úgy ahogy előtte. Semmi probléma nem volt, Nálatok sem lesz.

Nekünk Miskolcon csinálták.

2009. szept. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 4 hetesen vágták fel, de nagyon kicsit volt csak lenőve. Akkor nagyon sírt de csak kb. 2 percig. A gyerekorvosunk a magán rendelésén megcsinálta, és mikor hazaértünk, rögtön cicit kért.
2009. szept. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az jó,az enyém 3hónapos.Az első válaszolónak gyerekorvos vagy fogorvos csinálta?
2009. szept. 10. 14:33
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A fiam nyelve le volt nőve, még születése napján felvágták neki.

2009. szept. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
gyermeksebészeten csinálták. Első vagyok
2009. szept. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is le volt nőve, születése másnapján vágták fel a kórházban. A gyerekorvos ott megcsinálta, egy papírt kellett aláírni, mert műtéti beavatkozásnak számít, valami ilyesmit mondtak. Nem sírt akkor nagyon, engem jobban megviselt mint őt.
2009. szept. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És hogy érzéstelenitették?Egyáltalán hogy nyitották ki a száját hogy rendesen belelássanak?
2009. szept. 10. 16:17
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Szopizni sem tudott, úgy le volt nőve a kisfiam nyelve, mégsem vágták fel a kórházban neki.

Dokinéni 1 éves kor után ajánlotta. Ő nem merte bevállalni, pedig régen vágott ő is.

Elköltöztünk amikor 10 hós lett a fiam, és az új doki felvágta neki. Sima gyermekorvos is elvégezheti, de nem mindegyik vállalja be.

Anyukám fogta a gyereket az ölében, én meg kimenekültem a rendelőből, mert nem akartam nézni:( Egy kis ollószerűvel vágta a doki. pár percig vérzett a nyelve alatt a hártya, de 10 perc után már cumizott és fél óra múlva már evett-ivott. És szó szerint felvágták a nyelvét, mert utána be nem állt a szája és olyan hangokat, mozzanatokat csinált a nyelvével, amit előtte nem.

De nagyon bánom, hogy emiatt nem szopizott és hogy 10 hós koráig várni kellett:(


amúgy érzéstelenítőt nem adnak:) Minél nagyobb a gyerek, annál jobban megviseli. Ugyanis az a hártya, amit felvágnak, az évek folyamán egyre vastagabb lesz és nehezebb vágni. Valamint egy 2-3 év körüli gyermek már tudja, hogy ha orvoshoz kell menni, ott valami történni fog:)


Sajnos ismertem egy kisfiút, akinek még 5 évesen sem vágatták fel a szülei a nyelvét, ami miatt beszélni sem tudott rendesen, és így a sulit is halasztania kellett.

2009. szept. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az én babám tud szopizni,gondolom akkor nem olyan mértékű a lenövés,köszi a válaszokat.Remélem majd én is jól viselem:-)
2009. szept. 11. 07:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!