Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig emlékeznek a babák a...

Meddig emlékeznek a babák a cicizésre? Vagy ez egy olyan reflex, ami nagyon sokáig bennük maradhat?

Figyelt kérdés
8,5 hónapos a kislányom. Sajnos csak 1,5 hónapig tudtam szoptatni és akkor is csak kiegészítéssel. A mai napig, ha meglátja a melleim visítani kezd és ha felveszem bújik a melleimhez. Másnak nem csinálja, ezért gondoltam, hogy a szopással lehet összefüggésben. Eddig is komoly lelkiismeret furdalásom volt, hogy nem tudtam szoptatni, annak ellenére, hogy sokmindent kipróbáltam, hogy legyen tejem, de most még a könnyem is kicsordul, hogy nem tudom megadni neki, amire szemmel láthatóan vágyik és amire szüksége lenne. Nem sajnáltatni akarom magam, de nagyon megvisel. Meddig tarthat ez, hogy ennyire "érzékeny" a melleimre?
2009. szept. 10. 18:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne legyen lelkiismeretfurdalásod! Szerintem csak a testközelségedre vágyik, az illatodra, Anyára:) az én gyerkőcöm 9hónapos és szopizik, ennek ellenére szokott így bújni, de nem akar mellre kerülni. Talán csak a lelkiismeretfurdalásod miatt magyarázod bele ezekbe a dolgokba, hogy cici-hiánya van:) régen ilyenkor már rég nem szoptatták gyermeküket az anyák:) Tehát összegezve, szerintem nem a szopizással van kapcsolatban ez, hanem csak azzal, hogy te vagy a legkülönlegesebb ember az életében, az anyukája, aki pótolhatatlan(és nem a melleid miatt:))
2009. szept. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy biztatsz, de szerintem ő cicizne, mert tátott szájjal veti magát a melleimre. Próbáltam neki enni adni, hátha éhes, de mást nem fogadott el, tehát mégsem ez a probléma. Imádom, hogy bújik, csak nagyon be tudja magát hergelni, ezért sajnálom őt, ahogy fúrja magát a cicimbe és tátog, harapdál.
2009. szept. 11. 07:24
 3/5 anonim ***** válasza:
a szoptaniton nem gondolkoztál még? az megadná nektek a szopizás élményét, még akkor is, ha nincs tejed
2009. szept. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem engedd neki,hogy a szájába vegye.Ha nem éhes,ahogy írtad,akkor megnyugtatja.Nekem el kellett apasztom a tejem,de a védőnő mondta,hogy tegyem mellre,ha nagyon hiányzik neki.Próbáld ki.
2009. szept. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A láyom 10 hónapos, 3 hónapja hagytuk abba teljesen a cicizést. Néha még most is eszébe jut főleg este vagy déluán ha nyűgös. Ilyenkor összebújunk, és cumit adok neki. Ettől általában megnyugszik. Az összebújással, szeretgetéssel lehet pótolni ezt a hiányt!

2009. szept. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!