Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Germicid-C kúphoz hogyan...

Germicid-C kúphoz hogyan juthatnék hozzá vény nélkül?

Figyelt kérdés

Szerbiában a Délvidéken élünk. Kislányom egy éves és sajnos lázgörcsös. Itteni gyerekgyógyászunk javasolta ezt a kúpot és jó lenne ha valahogyan be tudnám szerezni Magyarországról.Olvastam, hogy vényköteles, de nekem mint külföldinek nem sok esélyem van vényhez jutni.

Kérlek segitsetek válaszaitokkal, nekünk sokat segitene ez a kúp a görcsöknél.



2013. márc. 5. 10:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Igazából sehogy. Ha ismersz Magyarországon gyógyszerészt vagy gyógyszertárban dolgozót, akkor esetleg ő adhat. Amúgy akkor kapsz, ha egy olyan gyógyszertárost fogsz ki aki odaadja, de nem hiszem, hogy sokan kockáztatnának. Szólj a gyerekorvosnak, hogy vényköteles, talán tud segíteni a beszerzésében.

Nálunk vény nélkül a Mexalen kúpot be lehet szerezni, de más a hatóanyaga. Nem tudom ezt ismered-e, vagy kérdezd meg az orvost, hogy az jó lenne-e?

2013. márc. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!legyen szép napod!
2013. márc. 5. 10:18
 3/8 anonim ***** válasza:
Mexalen kúp, recept nélkül kapni, ugyan olyan jó, mint a germicid!
2013. márc. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A kérdező vagyok.

Van különbség a sima és a C-s Germicid között?Csak azért kérdem, mert nekem a Dokink C-set ajánlotta.Ha viszont ugyanolyan akkor azt meg tudom venni, mivel az nem vény köteles, ezt olvastam a neten.

2013. márc. 5. 10:36
 5/8 anonim ***** válasza:

A sima Germicid 100 mg aminofenazont tartalmaz. A Germicid-C a 100 mg aminofenazon mellett 20 mg fenobarbitált is. Vagyis a Germicid-C a lázcsillapítás és fájdalomcsillapítás mellett nyugtató és görcsoldó hatású is, míg a Germicid láz-és fájdalomcsillapító.

A sima Germicid is vényköteles, nem tudom hol találtad, hogy nem. Mikor a 7 hetes babámnak lázcsillapító kellett, akkor csak az orvos asszisztense volt bent a rendelőben és nem tudott Germicidet felírni, azt mondta, csak a Mexalent tudom megvenni recept nélkül.

Van még a Nurofen kúp, nem tudom 1 évesnek lehet-e azt használni.

2013. márc. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lázgörcsre a Germicid-C a megfelelő, görcsoldó hatása miatt.
2013. márc. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 sumergo ***** válasza:
Magyarországi gyerekorvos felírhatja nektek, de teljes áron kell megvennetek. A helyedben felhívnék egy gyerekorvost, aki aránylag közel van hozzátok. Valami megoldás biztosan van. Az viszont tuti, hogy ezt csak Mo-n forgalmazzák.
2013. márc. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi nektek, hogy irtatok!!
2013. márc. 5. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!