Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csípődeformitás későn vették...

Csípődeformitás későn vették észre, nagyon aggódom, valakinek van tapasztalata- e téren? 1 éves.

Figyelt kérdés
Egy éves státuszvizsgálaton voltunk ma, és most vették észre, hogy rövidebb az egyik lába a lányunknak több mint egy cm-el..sürgősségileg három hó múlva lenne ortopédiára időpont így kedden visszük magánba mert a doki azt mondta három hónap múlva már késő lenne segíteni rajta. Van tapasztalata valakinek, akinek szintén későn vették ezt észre? Nagyon aggódunk:(

#Csípődeformitás #rövidebb láb
2013. márc. 8. 21:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Hogy hogy nem vették eddig észre?

ès az újszülött csipö UH is jó volt?

Szimetrikus volt a ráncok a lábán?

a csipöficamosoknál, vagy ahol nem egyforma a láb, ott a redök sem egyformák a két lábon.

Ès jár már?

2013. márc. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Na ez az, hogy még mis e vettük soha észre!! Csípő uh anno jó volt, védőnő és nézte már, gyerekorvos is tanácsadásokon és sose volt gondunk. Most meg a papírjára is azt írta vele született csípődeformitás, azonnali ortopédiai szakorvosi vizsgálat stb...nem jár, párat lép és lecsüccsen , hason fekve sem vettem soha észre ,hogy az egyik farpofája feljebb lenne, tanácstalan vagyok.
2013. márc. 8. 21:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Nincs tapasztalatom hogy mi van akkor ha későn veszik észre. A mi kislányunknál elég egyértelmű volt a csipőficam, így már 2-3 hetesen elkezdték a kezelését. Most 1 éves, már túl vagyunk az utolsó kontrollon és minden rendben. Amikor először vittük UH-ra akkor mondták nekünk hogy nagyon jó hogy ilyen hamar kiderült mert hetek is számítanak hogy mikor kezdik kezelni... Ugyanis ha az elején megkapja a megfelelő kezelést (Pavlik szíj) akkor később nem lesz szükség műtétre mert pár hetesen még annyira puhák hogy könnyen formálódnak. Nem tudom mivel bíztassalak, de ha eddig nem vette észre senki akkor talán akkora gond nem lehet.
2013. márc. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtál és a biztatást is, én is ebben reménykedem, hogy nem lesz túl nagy gond, kedden kiderül addig meg gyomorgörcs a köbön.Én is szíjban voltam baba koromba és teljesen rendben vagyok remélem a lányommal sem lesz gond..
2013. márc. 9. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!