Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valami baj lehet?

Valami baj lehet?

Figyelt kérdés
Kisfiamat elakarom vinni alvásszakértőhöz.Kerül amibe kerül,ez már tarthatatlan.Egyre rosszabb.Eddig az volt,h éjjel sokat fenn van.Most már napközben sem képes rendesen aludni,akármikor teszem le este hajnalok hajnalán fenn van.Napközben meg persze nyűgös,mert fáradt.Olyan fél1-1óra felé elalszik és 2kor kel fel,de este 6kor már alig bírok vele.De olyan korán meg nem tehetem le aludni.2napja csinálja h megfürdik és ahelyett h elaludna,mert majd összeesik olyan álmos,dobálja a cumisüveget amiben a tápi van,hisztizik,bömböl.1-1,5óra kinlódás mire elalszik.Ezt én nem bírom tovább.Nem vagyok képes eldönteni mi a baja.És tuti,érzem h ez így nem ok neki sem.Fiam 9 hónapos.
2013. márc. 11. 08:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
fog? hidd el ez a baj ezért ne nyuzd meg a dokival. használj vibrucol kúpot sokat segit éjszakánként nekem elhiheted!!!
2013. márc. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Miért nem aludhat este 6-tól? Az én lányom is 6, fél 7 körül alszik el és reggel 5, fél 6-kor kel. Egyetlen ébredés nélkül alszik gyönyörűen 10-11 órát.
2013. márc. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 liony20 ***** válasza:
szijja ténleg a fog miatt lehet ez... a babák ha szenvednek vele akkor csak 1,5 órákat alszanak... és képesek éjjel is.. nekem szerencsém van az én fiam is 9 hónapos nő a foga de csak nappal sírdogál éjjel alszik bár korán reggel fent van ő is 5 óra fele... én még nem használok semmit mert szerintem ez még türhető de kérd ki a védőnőd vagy a dokid tanácsát is hogy mit csinálj ilyenkor ... nagyon sajnállak de ténleg :( kitartást
2013. márc. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mert ha korán kel akkor pocsék napja van.Olyan nyúzott egész nap,h alig tudom lekötni,folyton dajkálni kell és még a wc-re is úgy megyek el,h közben a szívem megszakad mert sír utánam.
2013. márc. 11. 08:09
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is fog. nagyon változatos módon megtudja a kicsiket kínozni :(.
2013. márc. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Egyrészt szerintem ilyen idösen még kétszer kellene napközben aludnia, délelött és délután is.

Másodszor ha nem tud, csak egyszer aludni, akkor nyugodtan fektesd le este 6-kor.

Harmadszor - tujaldonképpen ez válasz az eredeti kérdésre: eleget van szabadban? Mert ha nem viszed ki legalább 1-2 órára, (meg esetleg nem szelöözteted ki a szobáját, illetve túlfütöd), akkor nem meglepö, hogy nem bir aludni.

Ilyen idöben (tartós -10 fokig) is felöltöztetve semmi baja sem lesz kinn. A szobában meg böven elég a 20 fok, ennél több nem tesz jót a gyereknek.

2013. márc. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Már nem tudom a fogra fogni,mert ez megy 4hós kora óta és csak rosszabodik a dolog.Addig átaludta az éjjelt és mikor a 4hós oltást megkapta belázasodott tőle éjjel,fenn volt nem tudott aludni és azóta rémálom.5hónapja nem aludtam át egy ájszakát,nappal meg nagyon ritkán tudom megoldani h kicsit pihenjek,mikor alszik Drágám.Főleg most h jó idő lett és sokat lennt vagyunk.
2013. márc. 11. 08:12
 8/11 A kérdező kommentje:
Alszik kétszer.Délelőtt fél órát,és ebéd után is fél órát-órát.Változó.Levegőzni sokat levegőzünk.Télen is lennt voltunk délelőtt is,délután is.Sokat szellőztetek.Most meg h jön a jó idő,még többet vagyunk a szabadban.
2013. márc. 11. 08:14
 9/11 anonim ***** válasza:

Nappal csak egyszer alszik?

Szerintem szüksége lenne rá, hogy még kétszer aludjon. Ha korán kel, legyen mondjuk 6 óra, mert nem írtad mikor, akkor szerintem 9 fele aludnia kellene egyet, ha ez csak fél óra, az is rengeteget számít náluk.

Majd ugye ebéd utáni alvás. Este azért hisztizik szerintem, mert nagyon fáradt, ilyenkor ezt szokták csinálni, nehezebben is alszanak el, hiába olyan álmos, hogy majd összeesik. Szerintem nappalra kellene kicsit többet aludnia, ha délután 5 körül is szundizna egy fél órát, szerintem sokkal nyugodtabb lenne este. Lehet, hogy 9-10 fele aludna el, de sokkal nyugodtabb lenne szerintem.

Ha jón foga, használj Dentinoxot, az én gyerekeimnek bevált. Ha nagyon fájt a foga, tényleg kínkeservesen sírt, szenvedett, akkor Cataflam cseppet adtam neki, az hatott is, de erre szerintem kétszer volt talán csak szükség. De fájdalomcsillapításra a Nurofen is jó, de ezeket csak végszükség esetén és folyamatosan nem lehet adni.

Először azzal próbálkoznék, hogy délelőtt és délután is aludjon egy keveset. Persze nem órákat, mert akkor este nem alszik el.

2013. márc. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9-es vagyok. Ha nappal 3-szor is alszik, akkor nem tudom mi lehet a gond. Mennyi foga van kint? 4 hónapos korától jöhet foga, az még tarthat most is, kivéve ha már az összes foga kin van.

Próbáld ki a citromfű teát, segíthet. A Mecsek Teának van olyan, hogy Édes Álom tea, de nem tudom hogy azt ihatja-e már, mert úgy tudom méz van benne.

Vagy lehet segíthet valamilyen homeopátiás szeri is, de azokat nem nagyon ismerem.

2013. márc. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!