Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Lehet bután hangzik,de én komolyan már nem tudom hány este nem alszok emiatt..A kisfiam két hónapos,a barátnőm is most szült a hetekben. Neki is az első babája,mint nekem és úgymond elég furán viselkedik..pl nem kel fel,ha sír a pici éjszaka..a párjának kel felkelteni,ebbe ugye nem szólhatok bele. De nem büfizteti meg a kicsit,annyi volt a válasz mikor kérdeztem,hogy " ha a pelenkázóig büfizik,akkor igen,ha nem nem" + megvárja még ordít a kicsi,mert különben elalszik a cicin és hamarabb felkel,pici súllyal született,már átalussza az éjszakát és napközben is hagyja 6-7 órát is aludni..Szerintetek mit csináljak? Én igazából a büfin vagyok kiakadva és nem tudom,hogy vezessem rá,hogy az igen is fontos lenne + engem az is zavar,hogy tényleg kis súlyú és így hagyja aludni..(2,5 kiló a baba). Teje rengeteg van,szóval a szoptatással nem lenne probléma,ha gyakrabban mellre tenné akkor sem :/ Most én gondolkodom bután? Vagy nem szólhatok bele? Kérlek ne oltsatok,de a tudat,hogy büfi nélkül véletlenül megfullad és én szólhattam volna az anyjának,de nem tudtam,hogy is mondjam meg neki nagyon aggaszt...előre is köszönöm

2013. márc. 18. 06:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem normális az ilyen! És biztos elsőre összejött neki a baba! De minek, ha nem hajlandó rendesen ellátni? Egy ilyen kis súllyal született babának 3 óránként ennie kellene éjjel és nappal is! Ha jó barátnők vagytok, beszélj vele, mert ennek nem lesz yo vége! Annak a babának az ANYUKÁJÁRA van leginkább szüksége. Ilyenkor még nem érdekből sírnak, hanem azért mert valami bajuk van. A cici a meghosszabbított köldökzsinór. Naés ha elalszik rajta? A büfiztetés fontos, de majd rájön, ha szegény baba ordítani fog a hasfájástól!
2013. márc. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tenyleg nem normalis, de sajnos mindenki ugy neveli a gyereket ahogy akarja. Ne szolj bele, te figyelj a sajatodra. Az o dolga.

Nekem is kis sullyal szuletett es eszembe se jutott volna ilyet tenni :(.

2013. márc. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nos, en sosem büfiztettem s gyerekemet. Tökéletesen egészséges, soha semmi emésztési problémája nem volt.
2013. márc. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom pl mindig is olyan volt, hogy ha nem büfizett 10 másodpercen belül, akkor én hiába próbáltam 20 percen át büfiztetni, egyszerűen nem jött. 4 hónap után már fel is adtam, ha büfizik akkor azonnal, ha nem akkor nem.
2013. márc. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem feltétlenül a böfivel van a baj, van gyerek, aki nem böfizik.

Nagyobb problémának látom, hogy a kis súly ellenére nem ébreszti.

Illetve szerintem ezek a dolgok(nem ébred éjjel, nem érdekli ha sír...) mind tünetek. Ha jóban vagytok, próbálj vele beszélgetni, ez az "érdektelenség" kezdődő vagy már kialakult depresszióra is utalhat. És arra jó odafigyelni. Persze, lehet, hogy erről szó sincs, és abszolút tudatosan kondicionálja a babát(más tészta, hogy ettől nem lesz jobb a helyzet, de ez az, amibe beleszólni nem kell), de ha depresszió van kibontakozóban, vagy már kialakult, akkor segítségre szorul.

2013. márc. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát ne szólj bele,mert nem a te dolgod.A védőnő úgyis figyeli a kicsijét,ha nem megfelelő a körülmány,amiben a pici van,ő értesiti a gyámhatóságot gondolom.A büfiztetés nem gond,én lányom is már 2hós kora óta nem büfizik csak heti 1x,akkor se a kajálás után.Elötte is addig volt büfiztetve,amig áttettem a kiságyába.Bár tény,hogy ő hason aludt mindig is.Ilyen pici babát,mármint súlyban picit kelteni kell 2óránként.Lányom születésétől 4 óránként evett,7hetesen már 12órát aludt éjjel vagy többet.De ő 3400el született és havi 1kg-t hizott.Most 5hós múlt és majdnem 8kilo.Én sosem keltettem őt kórházban sem,mert sárga se volt.
2013. márc. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ez elég nagy baj, én márpedig szólnék.

az én babám 2650 grammal született, és vért izzadtam, mire megtanult szopizni, 5 ember ébresztgette egyszerre, mert állandóan elaludt evés közben.

fura, hogy átalussza az éjszakát, és nappal is sokat alszik.

nálunk is nehezen büfizik a baba. oldalra szoktuk tenni, vagy hasra, de azt mostanában nem szereti.

2013. márc. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nálunk egyébként gond volt, hogy besárgult a baba a kórházban, és nehezen indult meg a súlya, nagyon féltünk, állandóan mértük.


a büfin szerintem ne rugózz annyit.

2013. márc. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!