Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13-14hós gyerketek mekkora?...

13-14hós gyerketek mekkora? HÁny foga van? Jár önálllan?

Figyelt kérdés
Köszi
2013. márc. 22. 21:56
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó!

Persze, a fogakkal tisztában vagyok, nálunk a férjemnek sem volt még foga egy évesen- ugyhogy várható volt, hogy neki is későn jönnek majd.

A járással sem vagyok ám kétségbeesve, tudom, hogy semmi kósos nincs a fiammal, de olyan érdekes, hogy más gyerek meg 10hónapoan már elindul magától. Vezetgetni nem is akartam, csak megpróbáltam vele, hogy mit lép rá, de abszolút nem is volt vevő rá. De ezt nem is akarom én sem erőltetni, mert sajna én is láttam már rossz példát erre a környezetemben. :(

Köszi a válaszaidat!! Hasznos volt!

2013. márc. 23. 22:10
 12/17 anonim ***** válasza:

Azok a gyerekek indulnak el általában nagyon hamar, akiknek kicsi a mozgásterük.


Egyáltalán nem vagytok lemaradva! :)

2013. márc. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Utolsó, teljesen egyetértek. Nem akartam ezt így leírni, mert már volt ebből bajom, egy ismerős anyuka nagyon megsértődött rajta. De én is ezt tapasztalom a környezetemben, a szinte egész nap kiságyban/járókában tartott, sírni hagyott babák kezdenek el "kínjukban" járni nagyon korán. Tisztelet a kivételnek.
2013. márc. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
Én ezzel nem értek egyet. Kislányom 9-10 hónapos korában indult el és mindent nagyon hamar csinált előtte is. Nagy a mozgástere, 3 nagy szobát be tud járni, kint is "elengedem" 10-11 hónapos kora óta. Járókát azóta nem használtuk hogy elkezdett lépegetni. És igen, bölcsibe is fog járni és nem azért mert le akarom "passzolni" hanem mert annyira szeret társaságban lenni és igényli a nyüzsgést maga körül. Sokmindent mond már, de biztos azért mert egész nap nem foglalkozom vele...
2013. márc. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Utolsó, ezért írtam, hogy tisztelet a kivételnek, mert nyilván nem minden babára vonatkozik ez, csak gyakran előfordul.

Az én fiam most 13 hónapos, csak mostanában kezdett el kapaszkodva lépegetni. Járókát gyakorlatilag soha nem használtunk, onnantól kezdve, hogy kúszni kezdett, nem nagyon tűrte a bezártságot, vagyis inkább azt, hogy tőlünk el van szeparálva.

Ezzel a társaság igényléssel lehet vitatkozni, a legtöbb szakember azon a véleményen van, hogy egy gyereknek 3 éves korig nem igazán kell a társaság, ilyenkor még csak egymás mellett játszanak, nem egymással, bőven elég nekik annyi szocializálódás, amennyit kapnak a játszótéren a homokozóban. Én is ezt tapasztalom a saját gyerekemen, amikor "összeeresztjük" a barátaink kisgyerekeivel, hogy nem igazán tudnak még egymással mit kezdeni.

Nem a bölcsi ellen beszélek, ha az anyukának vissza kell mennie dolgozni, és nem lehet máshogy megoldani a gyerekfelügyeletet, akkor kell a bölcsi, ez van. De a bölcsőde nem egy szórakoztató központ a babáknak, inkább csak egy szükséges rossz.

2013. márc. 26. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ja és a társaságot természetesen gyerektársaságra értettem :)
2013. márc. 26. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom. Az én kislányom játszik az 1-2 évesekkel. Na nem activityre gondoltam, de együtt "akcióznak", kitalál az egyik valamit pl. bebújnak az asztal alá együtt, a függönnyel szórakoznak vagy mittudomén magyaráznak egymásnak, néha persze összevesznek 1-1 dolgon de ezt is meg kell tanulni. A lányom a szülinapján amikor jöttek sorra a babák mindegyiket fogadta és örült nekik. Ő ilyen. Persze lehet hogy kivétel ebben, már feltűnt hogy más babákhoz képest sokkal barátkozóbb felnőttel gyerekkel egyaránt. Szerintem neki jó ha társaságban van, látom rajta hogy nagyon élvezi. Én ezért bölcsi párti vagyok. Nyílván ha a lábamba kapaszkodva sírna hogy ne vigyem akkor nem vinném...
2013. márc. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!