Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Akik keresztszülők...

Anyukák! Akik keresztszülők is vagytok, Nektek miből áll az, hogy keresztszülőség?

Figyelt kérdés

Mindig vesztek valamit a keresztgyereknek?Vagy csak alkalmakkor(névnap,szülinap)?Ha mentek hozzájuk,mindig visztek a keresztgyereknek valamit,vagy ha ő megy hozzátok,mindig várjátok valamivel?

El szoktátok vinni magatokkal ha mentek valahova családostól,veletek mehet a keresztgyerek is?

És SZERETITEK a keresztgyereket?

Azért kérdezem,mert nemsokára mi is keresztszülők leszünk és természetesen szeretnék jó keresztszülő lenni.


2013. márc. 23. 14:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Még csak keresztszülő vagyok,de már lassan szülő is 30.hétben járok,nem veszek mindig valamit a keresztfiamnak,mert az elvem az volt hogy ne azért várjon,hogy én mit hoztam neki,úgy érzem jól tettem,mert most 5 éves és nem rögtön azzal fogad(mint pl a nagymamát)hogy mit hoztál nekem?Alkalmakra mindig azt veszek amit a szülőktől kérdezgetek,hogy mire van szüksége és mire vágyik a gyerkőc.Ha jön hozzánk akkor inkább együtt készítünk valami finomságot,de persze van mindig joghurt vagy túrórudi a hűtőben,de jobb szeretem ha a gyümit eszi.Vinni játszótérre vagy sétálni szoktam,de volt már hogy vittük állatkertbe vagy ha közelbe jött cirkusz akkor oda.És természetes hogy Imádom ,bár az öcsikéjét is nagyon szeretem pedig ő nem az én keresztfiam,de nem teszek különbséget köztük,mindkettővel foglalkozom.Biztos jó keresztszülők lesztek,jönni fog magától a szeretet a picur iránt.Én nem is szoktam foglalkozni vele ha pl a keresztnevemen szólít(drága anyós mindig rászól hogy ne a nevemen hívjon hanem keresztanyának):)vicces
2013. márc. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

szeretem őt, nem veszek,viszek neki mindig valamit.ünnepekkor igen, illetve alkalmanként apróságot, de minden egyes alkalommal azért nem.

Szoktam rá vigyázni, hagyom,hogy a szülők kicsit kikapcsoljanak,sétálni, kirándulni elhordjuk magunkkal, ha úgy van, akkor rövidebb nyaralásra is elvinnénk magunkkal, de erre még nemvolt példa.

2013. márc. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

3 havonta találkozom velük, akkor mindig viszek valami ruhát, és játékot.

Én is mindig kaptam a kereszt szülőktől valamit ha jöttek a kereszt szülők, meg lányom is mindig kap valamit a kereszt annyától, kereszt apjától!

Tavaly mondtam a kereszt anyának láttunk szép Lindt nyulat a boltban, csengő volt a nyakában, de mondom 1000 Ft-ot nem adok ki egy kis nyúlért, erre az idén megvette a legnagyobb Lindt nyulat, egy Adidas sport cipőt, egy farit, 3 zoknit, meg 3 csomag gumi cukorkát a gyereknek.

2013. márc. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szeretjük a gyereket persze. :D Én nem veszek neki mindig ajándékot, mondjuk közel lakik, elég gyakran találkozunk. Ha ritkán találkoznánk, akkor lehet hogy vennék, de leginkább akkor is az alkalmakkor inkább (szülinap, karácsony stb) Néha apróság belefér.

Egyébként nekem többet jelent szülőként, ha foglalkoznak a gyerekeimmel, nem várok ajándékot senkitől. Ha látom hogy a gyerek tök jól eljátszik, és a keresztszülőnek sem nyűg a gyerek, az a legjobb, akkor nem is kell ajándék.

2013. márc. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk inkább csak olyan gesztus ez a keresztszülőség,2 keresztlányunk van,születésnap,névnap fel vannak köszöntve,karácsonykor és mikuláskor is valamit kapnak,de nagyjából ennyi.Van anyja-apja,nagyszülők,nagynénik nagybácsik,azok foglalkoznak inkább velük.Szeretem??inkább tartok hozzájuk,kicsit fontosabbak a többi gyereknél,ennyi.

Ez így van a mi lányunkkal is,még nem is azok a keresztszülők,akiknek mi vagyunk,egy nagyon jó baráti párt felkértünk,elvállalták,kap kis figyelmességet tőlük,néha amikor beszélgetünk,érdeklődnek utána,ha látják,mint minden gyerekkel vele is eljátszanak,de nagyjából ennyi.

Hallottam már olyanról,hogy a keresztszülőséget,amolyan szülőségnek veszi,anyja helyett anyja,hát nem tudom,nekem ez annyira nem jön be.

2013. márc. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ezt szerintem családja válogatja. Nálunk olyan papírforma szerinti csak a keresztszülőség. Keresztelőre egy nagyobb ajándék vagy pénz hozzájárulás, de a továbbiakban semmi kötelezettséggel nem jár. Nem kereszt gyereknek is veszünk ajándékot, nem kereszt gyereket is viszünk olykor magunkkal.
2013. márc. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

az én Keresztfiam fél évvel idősebb a fiamnál,Tesóm kisfia

azt nem mondom,hogy ugyanannyira szeretem,mint a fiam,mert az lehetetlen,de közel.A kapcsolatunk is közeli,sokat vigyáztam rá,hetente találkozunk,ha nem látom,hiányzik.Mivel gyakran találkozunk,így nem kap ajándékokat,de ha tudok minden hónapban adok pénzt Tesómnak,hogy kicsit segítsem őket

úgy,hogy elmegyünk valahova és csak őt visszük,felnőtt nem jön az ő részéről,olyan nincs,de biztos lesz.de ez szerintem csak az egyéniségéből fakad,nem nagyon szereti az újdonságokat,de ezt örökölte

2013. márc. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
a keresztszulonek feladata koze tartozik a vallasban valo segitsege a gyermeknek. ez az alapveto feladata. ne feledjuk mar ezt el kerem.
2013. ápr. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Három keresztgyerekünk van, és sajnos mind nagyon távol élnek tőlünk, egyikük családja külföldön, ezért ritkán találkozunk. A szüleikkel szoktunk kapcsolatot tartani telefonon vagy emilen, nem gyakran, de azért rendszeresen, és eddig évente tudtunk találkozni. Szóval a szülők tudósítanak a keresztgyerekek hogyléte felől.


Ha találkozunk, mindig készülünk ajándékokkal a keresztgyereknek és a testvéreinek is ugyanúgy. Karácsonykor mindig küldünk csomagot, benne valami nem túl drága, de azért nagyon kedves ajándékkal, a keresztnek és testvéreinek.


Nagyon szégyellem, de néha elfelejtem a szülinapjukat vagy névnapjukat... ha nem felejtem el, akkor a szüleiken keresztül köszöntök telefonon.


Igen, nagyon szeretjük őket, és büszkék vagyunk rájuk, hogy milyen szépek, okosak, aranyosak.


S mivel mi hívők vagyunk, nekünk a keresztszülőség vallási dolgokat is von maga után. Rendszeresen imádkozunk a keresztgyerekeinkért és családjaikért, úgymond szemmel tartjuk, adott esetben segítjük egymást lelkileg vagy akárhogy.


A mi gyerekeinkhez ugyanígy állnak hozzá a keresztszüleik.

2013. ápr. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%
5-os neked kar volt elfogadnod a keresztszuloseget. ha az en gyerekemrol beszelnel igy nagyon rosszul esne. lehetett volna szerintem a szuloknek valami jobb fele emberbol is valasztania, ha az elejen megmondtad volna mit gondolsz valojaban az egeszrol... kar erte... a gyerek szemevel nezve. magadba nezhetnel kicsit.
2013. ápr. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!