Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka akinek 8...

Van itt olyan anyuka akinek 8 hónapos babája 6,5kg?

Figyelt kérdés
Mennyit eszik a babátok,és miket?
2013. ápr. 2. 14:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem 8 hónapos lányom 8300 gramm,és ezt teljesen átlagosnak számít.Ugyan nem vagyok orvos,de szerintem ez elég kicsi.Védőnő,orvos mit mond rá?Hozzá van táplálva "rendesen"?Kisfiú vagy kislány?Mennyivel született?
2013. ápr. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%

8 hónaposan a fiam 8140 gramm volt, annak ellenére, hogy 7 hónapos koráig csak szopizott, mert nem fogadott el semmit. Igény szerint szoptattam, mint írtam, semmi nem kellett neki, 1 hónapja eszik "rendesen" 2x kap kanalasat: délelőtt gyümölcsöt, uzsonnára Sinemilt zöldséggel.

Picit kevés ez a 6,5 kg, 3640-l született a fiam, 4 hónapos korára megduplázta, mondjuk azóta lelassult, de 1 hónapja kúszik.

Védőnő, gyerekorvos mit mondanak? Elkezdted már a hozzátáplálást? Anyatejes v tápszeres?

2013. ápr. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen,sajnos tudom hogy jóval az átlag alatt vagyunk!Sajnos hónapok óta nagyon keveset hízik.Tejfehérje érzékeny,járunk gasztróra,a vérképe jó,és az utóbbi időben elég szépen eszik(sajnos ez nem mindig volt így),de így sem akar hízni.Viszont rengeteget mozog(mászik,feláll,a bútorok mellett lépked)

Reggel 160-180ml tápszer(szója alapú)

Délben 210ml főzelék

Délután 190ml kukorica kása tápszerrel,gyümölccsel dúsítva vagy sinlacpép gyümivel,keksszel mikor mivel

Este vajas zsemle csipegetése

lefekvéskor 160-180ml tápszer

2013. ápr. 2. 14:43
 4/11 A kérdező kommentje:
2750grammal és 49cm-vel született,most 6,5kg és 70cm:((
2013. ápr. 2. 14:44
 5/11 A kérdező kommentje:
Próbálok minél hizlalóbbat adni neki....de mégsem akar hízni!!!
2013. ápr. 2. 14:46
 6/11 anonim ***** válasza:

Tényleg nem nagy a súlya, de azért nem annyira vészes ez. Főleg a születési súlyához képest. Az én lányom 10-én lesz 8 hónapos és 7220 gr volt tegnap este, de Ő 3100 gr-al született. Semmi baja nincs, teljesen egsézséges és még vékonynak sem mondanám.

Naponta 5x eszik. 3x kap tápszert (reggel, uzsonnára és este - 180-200 milit), tízóraira gyümölcsöt kap keksszel, esetleg tejpépet gyümölccsel (50-120 gr, mikor mennyit bír), ebédre pedig húsos főzeléket (150-200 gr).

Ne izgulj, ha az orvosok szerint rendben van. Nem tudom miért tartják azt normálisnak, hogy a legtöbb kisbaba iszonyú kövér. Persze nem az előző válaszolók 8 kilós babájára értem, de sok 10 kilós félévest látok mostanában. Szerintem meg az a nemnormális.

2013. ápr. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha tejfehérje érzékeny miért adsz neki vajas zsemlét???
2013. ápr. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

2-es vagyok: a fiam is ekcémás, nálunk sem mindegy mit eszünk, főleg, hogy szopizik, én sem ehetek tejterméket és tojást sem.

A lényeg, hogy nem találtak nála semmi problémát. Az sem mindegy, hogy a szülők milyen testalkatúak, mit örökölt. Egyik rokonunknál az anyu 152 cm apu 165, a kislány 1,5 éves és 8,5 kg, de nincs semmi baja, egészséges.

2013. ápr. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Van olyan margarin amit ehet.(nincs benne tejfehérje)

Igen lehet alkati kérdés is végül is,csak jó lenne ha egy kicsit jobban hízna!!!:)))

2013. ápr. 2. 16:14
 10/11 anonim ***** válasza:
Azt ugye tudod, hogy a margarinban (és a kenhető sajtokban) semmi olyan nincs ami egészségesnek mondható :( mi már évek óta nem eszünk...csinálj neki valamilyen zöldségkrémet rá.
2013. ápr. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!