Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Toxémián átesett anyukák!...

Toxémián átesett anyukák! Második/Többedik babánál is előfordult? Ugyanúgy? Mi volt a lefolyása a terhességnek és szülésnek elsőre és másodszorra?

Figyelt kérdés

első babám 4 évvel ezelőtt született,35. héten 275/105-ös vérnyomással,baba keringése nem volt tökéletes,fehérjevizelés és nagyon sok víz volt rajtam(17 kg fölösleg nagy része víz volt)császározni kellett,koraszülött volt a lányom és visszafele fejlődött a súlya 1980 g volt születésekor

most 11 hetes kismama vagyok,nagyon bizakodok

Akkoriban sokat olvastam szülés után mik a kiváltó okok. Sokmindennel magyarázzák többek között azzal is hogy apa sejtjét nem fogadja be anyai szervezet.Nem tudom igaz lehet e de most ennek a picurnak szerencsére már más lesz az apucija(ez hosszú történet,közben elváltam).



2013. ápr. 11. 09:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Ugya attól az apától 2x nem lesz toxémia, de mivel most más az apa, megint lehet!!!
2013. ápr. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Első babaámnál 36. héten lett magas vérnyomásom, 170/100-al fektettek be a kórházba. Szerencsére a gyógyszerekkel 120/80 körül tudták tartani, így a szülés magától indult be a 39. héten, szülés alatt normál vérnyomásom volt, nem volt komplikáció, nekem nem volt fehérje a vizeletemben.

2. terhességemnél már jobban figyeltem a vérnyomásom, mindig mértem magamnak is, a 30. héttől kezdődött az, hogy 160/90, 150/80, ekkor kaptam vérnyomáscsökkentőt, érdekes módon NST-n mindig kicsit többet mértek, mint otthon:) Otthon mindig jó volt, persze gyógyszerek mellett:)

2. terhességnél nem fektettek be, annyi volt, hogy a 36. héttől hetente 2-szer kellett járjak NST-re, de napi 3-szor dopegyt. De a magzati szívhang mindig szuper volt, így mivel időben elkezdtem gyógyszert szedni, így 150/90-nél nem ment feljebb a vérnyomásom. Magától indult be a szülés a 39. héten szintén, nem volt fehérje a vizeletben. A szülésen jó volt a vérnyomásom, bár fura mód kétszer vettek vért, de nem indokolták meg, hogy miért. Első szülésnél egyszer se vettek vért. Szülés alatt nem volt komplikáció.

2013. ápr. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

Hú, hát elég bátor vagy, hogy ilyen előzmények után újra babát vállaltál! A dokid nem mondta, hogy újra előjöhet?


Az én fiam egyke marad, nincs az az isten, hogy én újra belevágjak a terhességbe toxémia után. Igaz, én 29. hétre szültem egy 1180 grammos kisfiút, 260/160-as vérnyomással, a veseleállás határán. 70 napot voltunk kórházban.

Az én orvosom szerint 50% az esénye, hogy ismételten előjön a toxémia -pedig nálunk ugyanaz lenne az apa- ez óriási kockázat, nem fogom az életünket tönkretenni egy esetleges sérült gyerekkel vagy anyával.


Neked minden jót kívánok, könnyű, toxámiamentes terhességet:)

2013. ápr. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy részletesen leírtad második. Sajnos velem nem foglalkozott a fogadott orvosom,mindig hazaküldött hogy ez a vérnyomás nem gáz és amíg belefér a csizmába a lábam addig a vizesedés se gáz.A védőnő és háziorvos mindig beutalt de mindig hazaküldtek.Azért fajultak el a dolgok.33. héten protekcióval elmentem másik orvoshoz,ő adott vérnyomáscsökkentőt és baba keringésére gyógyszert,most is ő az orvosom,tehát tudja mire figyeljen és én is és azért vagyok bizakodó mert talán ha baj lesz időben jön a segítség.Másrészről meg hiszek abban,hogy ez a kapcsolat különleges és nem véletlenül más az apa,persze tudom benne van a pakliban a baj.
2013. ápr. 11. 10:08
 5/10 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Nálam ugyanaz az apa, mind a két gyerekemnél.
2013. ápr. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Megint 2-es. Nekem nem volt fogadott dokim, de nem panaszkodhatok a székesfehérvári kórházban dolgozó nőgyógyászokra.
2013. ápr. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én is Fehérváron szültem!:-)

Amúgy senkivel nem volt gondom,kivéve azzal az egyel!

2013. ápr. 11. 10:20
 8/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok:)

Az első babámnál mikor bent fogtak az NST után a 36.héten, jó alaposan megvizsgáltak. Megvizsgált a Rublizcky Levente, akkor az ultrahangot Vegera Attila csinálta, mikor felvittek szülőszobára akkor ott is kettő orvos vizsgált, egy szakorvos, nem tudom a nevét, pedig végül nála szültem is meg, illetve a Schandl doktor.

Majdnem mindennap küldtek ultrahangra, nézték a szívhangot, a flowmetriát. Háromszor mértek egy nap vérnyomást és kétszer csináltak egy nap NST-t. Úgyhogy tényleg nem panaszkodhatok. Mikor az NST-n mérték, a 170/100-at, az ápolónő egyből átvitte az eredményt az orvosnak és soron kívűl vizsgáltak engem, pedig senkit sem ismertem bent.

2013. ápr. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nekem Szakács Szilvia volt a gázos,aki hazaküldött.

Végül Schwarzinger Zsoltnál szültem,s most is nála fogok.

Már utalt rá,hogy reméli nem ismétlődik a "kaland".

2013. ápr. 11. 10:37
 10/10 anonim ***** válasza:

ez az 50-50 % annyit jelent vagy igen vagy nem :)))

ez nem rossz arány , annyi mint bárki másnak

2013. ápr. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!