Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány óránként és mennyit...

Hány óránként és mennyit eszik 5 hós babátok?

Figyelt kérdés
fiu vagy lány?
2013. ápr. 13. 08:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam nem túl jó evő. Reggel 6-7 körül eszik 100 ml anyatejet vagy tápszert.

9 körül gyümölcs

12 körül anyatej vagy tápszer 100 ml

14-15 körül gyümölcs sinlaccal

18 körül anyatej vagy tápszer 100 ml

20 körül-ez nem mindig- anyatej vagy tápszer 100 ml.


Van, hogy megeszik 130 ml-t is, de már ritka. Hozzátáplálás előtt megevett 180 ml-t is, de azért is kezdtem hozzátáplálni,mert már nem evett ennyit. Hízni ugyan hízott, de nagyon lecsökkent a mennyiség.

Most fogok majd nála kiváltani még egy étkezést, az ebédet. De úgy, hogy a többi kanalashoz adok neki anyatejet vagy tápszert belekeverve a kajába. Mert úgy legalább megeszi. Naponta 1-1,5 dl teát is megiszik.

A tied, hogy eszik és mit?

2013. ápr. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

kisfiú,anyatejes de egy hete lassan kóstoltatok vele már.

9 kor szopi

11 körül almapüré

14 körül szopi

17 körül tejpép,nem sok most kezdte kóstolgatni,majd szopi


20 körül fürdés,szopi


végig alussza az éjszakát,reggel 6 körül ébred.


és olyan 130-180 ml anyatejet megiszik,mert már lemértem.

ennyi az átlag,

7500 gramm,70 centi .

2013. ápr. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lányom 6körül kelt akkor,ivott 60mili anyatejet/tápszert.8kor egy fél üveg vagy üveg gyümölcs.12kor egy üveg főzelék,2kor 160mili tej vagy tápszer.fél7kor pedig 210mili tápszer.Igy evett 5hósan és 7720gramm volt mikor betöltötte az 5.hónapot.Most 6hós,ugyanígy eszik jóformán,csak egész üveg gyümit eszik és vacsira fél8kor 270mili tápszert eszik és fél7-7körül kel reggel.Adagok ugyanilyenek,de van hogy csúszik az időpont ide-oda,a vacsora a fix.
2013. ápr. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

az eyém lány és mostanába már csak 4 vagy 4 és fél oránként akar enni 130ml tápszert.már gyümit ettünk de pár napja nem akarja enni nem tudom miért?

köszi a válaszokat!

2013. ápr. 13. 12:22
 5/7 anonim ***** válasza:
A zén kislányom most tölti az 5 hónapot még csak pár napja kóstoltatok. Nap végére kb.750 milit eszik összesen ezt 5 étkezéssel veszi magához. Én meg aggódtam, hogy ez kevés, de látom más babája sem eszik többet. De a tápszeres doboz alapján ilyenkor már 900-1000 milit kéne ennie? Amúgy jó súlyban van 7500g dokinéni szerint még sok is. Az mondjuk fura, hogy 3 hónaposan többet evett, mint most ezt nem értem. De szépen fejlődik nincs semmi problémája.
2013. ápr. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5-ös válaszoló! (1. vagyok)

Az én fiam dettó ugyanez!Én emiatt kezdtem a hozzátáplálást, mert azt hittem,hogy keveset eszik. Mert előtte 1 liter bement 1 nap, aztán szerintem (így utólag gondolom) elkezdtek a fogacskák mocorogni és elment a nagy étvágya.

Nálunk az a baj, hogy 2-3 óránként megéhezik, úgy kap a cumisüvegre, hogy csak lesek. Gondolom, éhes. A végén meg 100 ml épphogy megeszik. Nekem azt mondta a védőnő, hogy nyugodtan 3 étkezés lehet kanalas. Reggeli, vacsi anyatej, vagy tápszer. Tízórai gyümölcs, ebéd főzelék, uzsonna tejpép. Vagy az uzsit, tízórait fel lehet cserélni. Aztán ha valami közbejön, akkor maradunk 1-1 adag tápszernél, mert az mindig kéznél lehet(gondolok itt arra, ha mondjuk délután megyünk sétálni,mert mi nagyon szeretünk, akkor be van készítve a melegvíz tápszer, és ha megéhezik, összeöntöm és kész is a kaja. A biztonsági tartalék mindenkor jól jön.

2013. ápr. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1, 6 vagyok

5,5 hós a fiam, 70 cm és kb 7700 gramm. 3540nel született, szóval ennek ellenére jó súlyban van!

2013. ápr. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!