Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos anyatejes babának...

1 hónapos anyatejes babának mennyi vízre van szüksége naponta? Illetve hogy öltöztetitek jó tavaszi időben az ilyen idős babákat?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 14. 09:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%

Semmenyire. Majd a 40 fokban talán.

Body, rugi, naci, kabát, sapi, plédet még viszünk magunkkal.

2 hós.

2013. ápr. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%
Nincs szüksége pluszban vízre.
2013. ápr. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Én is ellhittem hogy nincs szüksége vízre, most 8 hónapos és fogalma nincs hogy kell inni is. Nem iszik semmit! Inkább kínálgasd.
2013. ápr. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
36%
Egy hónaposnak nem kell víz, ha csak anyatejes. Az én fiam sem ivott még 8 hósan sem, most 13 hónapos ész szépen iszik vizet, szóval nem kell ettől megijedni, hogy majd nem iszik. A kánikulában is kínáltam vízzel és kiköpte, inkább nem erőltettem, többször cicizett. NE ADJ NEKI VIZET, ha van elég tejed! Nincs rá szüksége, az anyatej szomjoltó is.
2013. ápr. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Miért mondja mindenki ezt a butaságot,hogy ha anyatejes a baba,akkor nem kell neki folyadékpótlás???

Honnan a fenéből veszitek ezt??

Én gyermekápoló vagyok,korházba dolgozom,és biztosan mondhatom,hogy kell neki adni vizet vagy teát!!

Sőt nálunk az orvosok,főorvosok is ezt a tanácsot adják az anyukáknak!!Nem tudom,ti is elvégeztétek az orvosit,hogy ennyire biztosra meritek ezt állítani???

2013. ápr. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

A gyermekápoló a piacon vette a papírját???


NEM KELL anyatejes babának semmi más folyadék!

A lányom 5 hónapos, csak anyatejes és még él. Csoda? Nem hinném.


Mellesleg nekem a dokim és védőnőm is említette, hogy nem kell mellé semmi, ha van elég tejem.

Plusz folyadék max. az újszülötteknek kell, ha besárgulnak, mert ilyenkor a bilirubin mihamarabbi kiürülése miatt fontos a rengeteg folyadék, de ez más téma.

2013. ápr. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egészségügyi főiskolát végeztél??Megtanultad az újszülött folyadékháztartására vonatkozó tételeket??Mert én igen!!

Persze,más amit írnak a különböző szakkönyvek,és más a való élet.Az mikor az ember megtapasztalja a dolgokat és rájön,hogy azok csak üres szavak,amiket a könyvek írnak,nem tapasztalatra épülő megtörtént esetek.

Nem azt írtam,hogy kötelező neki inni adni,hanem azt hogy olyan nincs hogy nem kell,és nem szabad neki mást kapni az anyatejen kivül.De szabad,ha igényli amikor kínálják,akkor szabad.Ha kínálod és nem kéri,akkor nem kell beleerőszakolni!

2013. ápr. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%

Látod, saját magad hazudtolod meg.

Először leordítod a fejünk, hogy idióták vagyunk, mert igenis kell adni a babának pótlást, most meg azt írod, lehet, de nem kötelező...


Na mindegy, tudom amit tudok a tapasztalataimból és a körülöttem élő kisgyermekes szoptató anyáktól, egyikük sem adott plusz vizet a gyereknek néhány esetet kivéve (láz, hányás, hasmenés, vagy rekkenő hőség).


Amúgy egészségügyben dolgozom, bár "csak" gyógytornász vagyok.

2013. ápr. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ahány ember, annyi félét mond, biztos mindenkinek van valahol igaza, de ember legyen a talpán, aki eldönti. Én a helyedben még nem adnék neki inni, de csak azért, hogy ne azzal teljen a pocakja, hanem az anyatejjel. De 2,5-3 hónapos korában tuti, hogy megkínálnám néha folyadékkal.

Az én babám tápis volt első perctől kezdve, de 2,5 hónaposan már kortyolgatott teát.

2013. ápr. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Jaj,hát ez akkor megint egy olyan téma ami vitát szül...

Na nekem a nagyszülők és egyéb idősebb rokonok javasolták a teát vagy vizet.

Én nem ugrok minden tanácsra,meg szóra,de logikusan átgondolva jön a meleg...nagy sétákon biztos nem veszem elő a cicim mondjuk a sétány kellős közepén de a gyerek meg csak szomjazik mint bárki a melegben.Szóval akkor valamivel csak pótolni kellene a tejcsit.Na meg azt se akarom hogy állandóan cicizzen,mert rá is szokik,meg sűrűn nekem is fájdalmat okoz.

Ezért gondoltam hogy nem hülyeség a víz OLYKOR OLYKOR!!!!

most nem lettem előrébb hogy ennyire megoszlik a vélemény. :(


A GYÓGYTORNÁSZ válaszolótól kérdeznék:

Milyen gyakorlat van medence illetve csípő fájdalomra?

2013. ápr. 14. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!