Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mibe öltöztetitek a babát?...

Ti mibe öltöztetitek a babát? Használtok naptejet? Kisfiam 4 hónapos.

Figyelt kérdés

Én plüss-meleg rugi, hosszú ujjú body, vékony sapi+takaró.

Vagy ez már sok? Nem úgy tűnt, mintha melege lenne..

Kell naptejet vennem? A kupolát szoktam a kocsira húzni.



2013. ápr. 21. 08:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Én plüss meleg rugit nem adnék rá, helyette inkább rendes pamutot. és az is kérdés, hogy hány órakor viszed ki, hány fok van, fúj-e a szél, stb. Meg az is kérdés, milyen vastag takarót adsz rá.

Ha nem éri nap, nyilván nem kell naptej, ha éri, akkor bizony kell. Szerintem a nyár végéig vmikor biztosan fogja érni a nap, úgyhogy nem árt , ha veszel. De a legjobb, ha napernyőt teszel majd a babakocsira.

2013. ápr. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem már nincs szükség plüss meleg rugira, én már csak este adok rá plüsst. A kislányom 8,5 hós és hosszú ujjú body-t, pulcsit, nadrágot, harisnyár, kis zoknis cipőt, vékony sapit meg egy vékonyabb kapucnis felsőt adok rá kintre plusz egy plédet teszek rá, de szerintem így is melege szokott lenni, nálunk tegnap nagy hőség volt.
2013. ápr. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
vékony takaró, és 12 után szoktunk kimenni.
2013. ápr. 21. 08:54
 4/17 A kérdező kommentje:

ez olyan plüss rugi igazából, amit itthon nem hord, mert annyira meleg.

inkább kintinek mondanám.

2013. ápr. 21. 08:55
 5/17 anonim ***** válasza:
51%
Szerinem megsül a plüss rugiban ilyen jó időben. Vékony pamut rugi, alá body és nagyon vékony takaró, de azzal sem kötelező betakarni, csak vidd magaddal, hogy nyogodt legyél. Én is túlöltöztetős anyuka vagyok, de már rövid újjúban mentünk ki a 13 hónaposommal. Nem fázott. :)
2013. ápr. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
a kisfiamnak ilyen kis méretben csak egy nacis szettje van, inkább body+rugi a nyerő nálunk.
2013. ápr. 21. 08:56
 7/17 A kérdező kommentje:

oké, akkor így lesz. köszönöm!

tudom, hogy nem jó túlöltöztetni sem. :)

2013. ápr. 21. 08:57
 8/17 anonim ***** válasza:

Akkor mi biztos nem ott lakunk, ahol az 5-ös válaszoló. Nálunk megfagyott volna a gyerek tegnap délután, ha csak egy pamut rugdalózót adok rá. Rajtam is kabát volt.

Hidd el erre nem lehet így válaszolni. Attól függ, hogy épp akkor nálatok milyen idő van, fúj-e a szél, hány órakor mentek ki. A 4 hónapost nem is úgy kell öltöztetni, ahogy egy 13 hónapost.

Szerintem 18 fokban még kell neki a rövid ujjú pamut body, a plüss rugi, vékony sapka és vékony pléd. Gondolom mindig árnyékolsz neki, tehát eleve nem a tűző napon van, fekszik, egy 13 hónapos már megy. Én nem használok még naptejet, de nem is éri közvetlenül a nap, illetve nem délben megyünk ki.

2013. ápr. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A fiam 8 hónapos, tegnap 25 fok volt, és 1 óra körül mentünk ki. Egy rövidujjú body, vékony kisnaci, egy hosszú ujjú poló, kis cipő, vékony sapi és egy pufi mellény volt rajta.
2013. ápr. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
51%
Pufi mellény 25 fokban? Nem sült bele? 5-ös vagyok egyébként. Tegnap erre Buda kb 25 fok volt délután. Nem mondtam, hogy egy 4 hóst úgy kell öltöztetni, minte egy 13 hóst, de szerintem a plüss rugiban akkor is megsül és ezt nem rosszból mondom.
2013. ápr. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!