Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, aki...

Van itt olyan anyuka, aki nyitott a babájának Srart-számlát, Babakötvényt?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor ez hogy zajlik? Mármint, hogy ha én mondjuk 2 havonta befizetek a babámnak 5000 forintot 18 éves koráig, akkor ugye, amennyi összeg addigra összegyűlik, azt pénz formájában lehet kivenni, ugye? Mert, amikor mi ezt intéztük a kislányunknak, össze-vissza beszélt az ügyintéző, hogy minden hónapban máshogy kamatoznak az értékpapírok. Szóval én azt most nem igazán értem. Tudnátok segíteni?
2013. ápr. 25. 11:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi a saját nevünkre nyitottunk egy megtakaritási számlát,nagy baj esetén hozzáférhetünk.Kamatozgat,teszünk rá minden hónapban x összeget.


a babakötvényes állami akármi nekem nem szimpatikus,meg van szabva hogy mire költheti (lakás,tandij,nemtudom még mi)

2013. ápr. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nyitottunk igen, a K&H-nál. Viszont pont pár napja mondta a bankban a csajszi, hogy ezeket a "babaszámlákat" november óta eltörölték. Úgyhogy nem sokára születő gyerekünknek valami egyéb megtakarítási számlát kell nyitnunk. Egyébként maximalizálva van, évi max 120 ezer forintot lehet erre befizetni, amihez az állam év végén hozzá tett azt hiszem 10 ezer forintot, hát legutóbb már csak hat ezret.

Amit te írsz, hogy valami értékpapírokról beszélt a nő, az valami teljesen más. Nekünk is volt olyan számlánk, akkor az értékpapírok hol így, hol úgy kamatoztak, nem lehetett előre tudni, de a babakötvényeknél nincs ilyen.

2013. ápr. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amit az állam ad pénzhez is lehet nyitni h te fizetsz rá de az nem szabad felhasználású és most meg kell adnod h majd 18 év múlva mire költi majd a gyerek!! Ja meg a pasas aki volt nálunk mondta h ez is olyasmi mint pl a magánnyugdíjpénztár h sose tudod mikor államosítják majd az egészet. Így ajánlotta h kössünk máshol egyet külön. Mi az allianz-t választottuk nagyon jó feltételekkel bármire lehet majd használnia és jobb kamatokkal volt. Szóval ha megfogadod a tanácsomat te is inkább a saját nevetekre nyissatok egyet a gyereknek az államit meg hagyd az a kis összeg meg kamatozzon magának egyedül.

Még annyi nekünk hozott egy 20 éves tervezetet hogyan fog alakulni a pénzünk! :)

2013. ápr. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

első vagyunk


Nekünk is csináltak egy körülbelüli 20 éves tervet,hogy mennyi lesz amit kiap és az mai értékben mennyit fog érni,stb.

2013. ápr. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!