Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött fiú kisbabára...

Újszülött fiú kisbabára milyen pelenkát vegyek? Melyik vált be nektek?

Figyelt kérdés
Sokfélét hallottam már, gondoltam megkérdezlek titeket is. Továbbá az érdekelne még, hogy hány csomaggal vegyek meg előre, mire megszületik?? Félek, hogy ha többet veszek, kinövi, nem lesz jó rá. Mennyit érdemes venni belőle, hogy ne maradjon rám, de ne is kelljen már 2nappal szülés után szaladgálni érte ?

2013. ápr. 28. 15:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Attól függ mekkora lesz :)


A fiam 3800gr.al született, neki 2 csomag 1-es méretű pelust használtunk el. Azt hiszem 1 csomag 64db. (ebben nem vagyok biztos) Plusz amit a kórházban kaptunk, minden nap 3db.

Én Pampers-t használtam, de a sárga csomagolásút, nem a Sleep&Play-t , mert az semmit nem ér :)

2013. ápr. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi Liberót használunk a kezdetektől.Most tartunk a 3-as méretnél.Nekünk nagyon bevált.De szerintem először csak egy csomaggal vegyél,bármelyiket is választod,mert ha nem jön be akkor a nyakadon marad.Később meg akár meg is kérhetsz valakit,hogy hozzon,vagy úgyis kell majd pár apróság,és akkor majd veszel azt is.
2013. ápr. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%

Nekem sokat pisil a kisfiam, ezért ki kellette tapasztalnom melyik az a pelus amelyik a legszárazabban tarja a popsiját még ennyi pisi után is.


Pampers, Libero-t használtam, igazából annyira nem voltam elájulva tőlük. Ráadásul engem zavar a Pampers pelusokban hogy olyan műanyag (szóval büdös) szaga van ott a belső részén. Egyedül a Pampers Premium Care-nek nincs ( ez a hófehér zacskós)


Nekem a Huggies vált be.


Nyugodtan megveheted bármelyik márkában a 3-6 kg-os méretűt. Azt tudjátok használni akkor is esetleg 2,5 kg-os babád lesz.

Pl. az én fiam 5 kg, de lassan kicsinek találom rá ezt a méretű pelust.


Én pl. minden etetés előtt tisztába teszem a fiamat, független attól hogy van-e épp akkor kakis pelusa vagy sem. Ha evés közben bekakil akkor rögtön tisztába teszem. Tehát gyors fejszámolás: napi 5-ször eszik a drágám, így napi 5-6-7 pelus elfogy nálunk. Ha a napi 7-el számolok akkor 1 hét alatt elfogy 49 db pelenka.


De amikor hazahoztam a kórházból még napi 8-szor evett tehát a napi minimum 8 peluscsere megvolt. De rendszerint a tiszta száraz pelusba szeretett evés közben bekakilni így evés után rögtön újabb peluscsere kellett. Ráadásul szinte minden etetésnél így jártam vele, vagy minden 2.-nál. Úgyhogy akkor több fogyott.

2013. ápr. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Pont néztem is, hogy van olyan pl a Pampers-nél, hogy 2-5kg ig, meg olyan is h 3-5-ig.. ezen gondolkoztam, h pl ha megveszek 2csomaggal a 3-5kg-ból, és születik vagy 2600g-al; akkor nem lesz-e túl nagy neki, nem folyik e majd ki a pisi-kaki. De ha szinte nincs is különbség, akkor inkább 3kg-tól veszek neki, és én is ugy gondolom, hogy 2x64 vagy 72 db- nál nem kell több. Addigra úgy is menni kell majd le, mire elfogy.

Köszönöm a válaszokat :) Akinek van még tapasztalat, szivesen olvasom :)

2013. ápr. 28. 17:02
 5/10 anonim ***** válasza:

Mi Huggiest vettünk 1 csomaggal, meg kaptunk egy tescosat(színeset) egyik sem volt rossz. A huggiest azért szerettem,mert a köldökcsonknak ki volt vágva a helye. Pamperst a kórházban adtak rá, az nagyon jó volt(mi családi szobában voltunk, és kaptunk egy pár darabot a cég ajándékaként...). 2 csomag elég. Amúgy a rossmann saját márkás 2-es pelus simán jó lesz.

Könnyű szülést!

2013. ápr. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia! Kisfiam 3570-el született. 3-6-os pelust vettünk, de hozattam be a kórházba 2-5 kg-osat, tehát newborn pelust.Mert elveszett a 3-6-osba, és kifolyt a pisi belőle mert bő volt rá. A newborn pelust (fajtája változó volt), kb. 1-1,5 hónapos koráig használtuk.
2013. ápr. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Először liberó 2-4 kg, de a rossmannos 1-es is nagyon nagyon jó. Azóta viszont pampers sleep and play-t használok. Imádom, mert illatosított, és nem ázik át éjszaka sem...
2013. ápr. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
47%

3-as vagyok!


A lepontozóktól szeretnék értelmes választ kapni, hogy mi nem tetszik nekik a hozzászólásomban?



Az, hogy sűrűn cserélem a fiam pelenkáját?

Hát sajnálom, de én akkor is így csinálom. 6 hétig voltam vele a koraosztályon, ott is ugyanígy csinálják a peluscserét. Ha ott az orvosok és a nővérek is ezt tartják higiénikusnak és elfogadottnak akkor még szép hogy én is.

Ennyi. Köszi a lepontozást előre is.

2013. ápr. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek :) 3-as, én sem értem a lepontozásodat, és zöld kezecskét adtam pedig :/
2013. máj. 3. 15:18
 10/10 anonim ***** válasza:
szia, nekünk a libero soft jött be. próbáltuk a dm saját termékét, de attól kipirosodott a popsija. Szerintem is elég egyébként az elején 1 csomag. És egy tipp: ha van egészségpénztári kártyád, gyógyszertárban arra is vehetsz pelust! Én is ott vettem. Ha épp nincs olyan, amilyet szeretnél, tudnak rendelni. És olcsóbb, mint a boltokban.
2013. máj. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!