Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mennyire fontos...

Szerintetek mennyire fontos az esti mese?

Figyelt kérdés
Van nalunk mese szinte egesz nap. Elalvas elott viszont csak felporog tole. Mennyire fontos, hogy este is legyen mese?
2013. ápr. 30. 21:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk napközben nem meséltünk egész nap. Napközben játszottak egyedül. Este viszont, amikor ágyba kerültek, mindig volt egy mese. Nekik ez fontos volt.
2013. ápr. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 SzCJudit ***** válasza:

Szerintem az a fontos, hogy van és nem az, hogy mikor. Egyébként nálunk is ez volt, felpörgött tőle, most viszont Ő kéri az esti mesét :)

2 éves kisfiú.

2013. ápr. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Engem mindig csak zavart és unatkozva kérdeztem Anyukámat hogy mikro ejezi be végre és hagy aludni.... Prszor próbálkozott aztán belátta hogy felesleges, kéásöbb volt hogy én kértem és én ujra rájöttem hogy nem érdekel. és én mondtam neki hogy még mindig nem szeretem ha mesél...:) Van ilyen is de persze alegtöbb ygereknek kell, de biztos van olyan aki nem igényli.
2013. ápr. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
sztem se az a lényeg, hogy mikor, hanem hogy legyen. és szívesen legyen mesélve. anyámon borultam ki állandóan, mikor semmi kedve nem volt mesélni a gyereknek, ő meg könyörgött és akkor volt mese, anyám jóvan akkor mesélek (bmeg) hangsúllyal kb. na így inkább ne legyen. sztem
2013. ápr. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
nagyon szereti a meseket mar 9hos koratol hozta mindig a konyvet, nagyon sokat olvasunk meselek neki a kepekrol, de az esti mese valahogy nagyon nem jott be, pedig olyan jo egyutt olvasni, csak nem fogadja el, hogy vege, es alvasido van
2013. ápr. 30. 21:52
 6/10 anonim ***** válasza:
szerintem meg döntse el a gyerek hogy neki mennyire fontos! nekem fontos lenne meg szeretnék mesélni neki, de őt nem köti le! :(
2013. ápr. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
bevezettem az esti meseket 15hosan, 6heten keresztul masfel ora volt az elalvas utanna, most elhagytuk es 10 percen belul alszik. Remelem ez idovel majd valtozik, mert igénye lenne az olvasasra, de ilyen aron?
2013. ápr. 30. 21:58
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is így jártam 13 hónaposommal :)

Szépen összebújtunk, és egy kis verses könyvből olvastam neki, szép képek vannak benne...hát, 2 este alatt megtanultam belőle az összes versikét, mert vagy 15x végig kellett olvasni, és így is hiszti lett a vége, amikor eltettem a könyvet...úgyhogy azóta nálunk sincs este olvasgatás :(

Hátha majd később! :)

2013. ápr. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is nagyon szereti a könyveket ezért már több hónapja olvasok neki (most 9,5 hónapos). Nálunk az olvasás nem esti program, sőt ellenkezőleg reggel szoktam reggeli és tízórai között mert őt is nagyon felpörgeti főleg a színes nagy képes mesekönyvek. Estére máshogy van a napirendünk egy kis játék fél8 körül fürdés és 8körül vacsi olyan fél9re már be is alszik és min reggel7ig de van hogy 9ig alszik. Mondjuk 2 verzió van vagy álomba eszi magát (ez a ritkább), vagy büfi után beteszem az ágyába és benyomom a projektoros körforgót - bár a körforgó funkcióját sose használtuk csak a dallam és a vetítés megy, vagy a végére alszik be, de van hogy már az ágyikó láttán megnyugszik és be se kell kapcsolni.
2013. ápr. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat, latom masok is kuzdenek ezzel, remeljuk kesobb azert csak sikerul majd az esti mese bevezetese
2013. máj. 1. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!