Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babának tettetek...

7 hónapos babának tettetek sót a főzelékbe vagy kell-e valamivel ízesíteni?

Figyelt kérdés
2013. máj. 5. 13:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak, ha nem eszi meg simán. Pl a krumplit husival nem eszi meg só nélkül a lányom. De ha sózom akkor is csak nagyon picit. Egy pici csipetnyit a vízbe amiben főzöm. Ha pl répát, almát teszek a krumpliba, az megédesíti, azt szereti. Szerintem ha megeszi só nélkül, felesleges tenni bele.
2013. máj. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én tettem bele.igaz,nagyon keveset,de mégis,azért az úgy annyira íztelen...de mindenki maga belátása szerint :)
2013. máj. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én nem tettem bele Neki. Most 9 hós és most kezdtem el úgy csinálni, hogy ha lehetséges nem főzök Neki külön, hanem a nekünk szánt ebédből veszek ki számára olyan zöldségeket, húsokat, amiket már ehet, és azt pürésítem Neki.
2013. máj. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! nemrég kezdtük a hozzátáplálást é olvastam itt ott hogy nem igazán szabad sózni neki az ételt, de akkor egy kicsit teszek neki ha nagyon íztelen eddig megette a krumplit almával viszont bébiételbe volt valami rizses valami azt nem nagyon ette meg megkóstoltam és nagyon íztelen volt
2013. máj. 5. 13:15
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem kell sózni, azzal szoktatod hozzá és lesz neki tényleg ízetlen, ami nem sós.

Alapból hogy lenne neki ízetlen? Most kezdte kóstolgatni az ételeket. Mindennek megvan a saját íze. Nem a saját ízlésedhez kell igazítani az ételét.

Nem eszi meg -> megsózod -> megeszi -> a következőnél is eljátszod ugyanezt és mindennek szinte ugyanolyan íze lesz számára.

2013. máj. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nem sózom neki
2013. máj. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, ha mindenképp ízesíteni akarod a kevésbé ízes dolgokat, akkor petrezselyem, zeller, kapor, meg ilyesmi fűszerek, amiket már kaphat
2013. máj. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!