Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez a gyarapodás tényleg...

Ez a gyarapodás tényleg kevésnek számít?

Figyelt kérdés

Kislányom 4 hetes, a gyerekorvos kérte, hogy küldjem el neki az eddigi, heti gyarapodását, ami a következő:


születési súly: 2900 gr

hazahozós súly: 2800 gr

1 hetes: 2850 gr

2 hetes: 3115 gr

3 hetes: 3450 gr

4 hetes: 3600 gr.


Nekem is feltűnt, hogy az elmúlt 1 hétben 15 dekát hízott az eddigi 25-30 helyett, de a gyerekorvos azt írta, hogy reméli, csak átmeneti ez a megtorpanás, és 24 órán át minden etetésnél mérjem mennyit eszik, és küldjem el neki az értékeket.

Dehát a gyerek nem egy gép, hogy mindig ugyanannyit hízzon, nagyon beparáztatott a doki, így is mindig szorongok az etetések miatt, mert valami lelki dolog lehet, de mindig úgy érzem, hogy nem tudom rendesen táplálni a babát. Nagylányommal is ez volt, pedig 15 hónapig szoptattam, gyönyörűen fejlődött, mégis folyamatosan stresszeltem, hogy nem elég a tejem, mindenki szerint ok nélkül. (reálisan nézve én is beláttam, de valami belső szorongás nem engedett, és most sem enged ellazulni.)


2013. máj. 6. 10:03
 1/5 anonim ***** válasza:
4 hetes korára 2800 grammról 3600-ra hízott a babád. Ez 800 gramm, teljesen jó! Nem értem, hogy miért elégedetlen vele a gyerekorvos. Nyugi, minden rendben van, ezen nehogy stresszelj!
2013. máj. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyit hozzátennék, hogy valóban, a babák nem gépezetek. Nem baj, van úgy, hogy egyik héten csak 10-15 dkg-ot híznak, a másik héten meg 35 dkg-ot. Nincs ezzel semmi baj.
2013. máj. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szeritnem is teljesen rendben van, nem mindig hiznak ugynabban az ütemben akkkro sincs semmmi ha késöbb picit stagnál, amig egy baba, gyerek nem kezd el fogyni semmi gond nincsen. Késöbb lesz olyan hogy hosszra fog hirtelen nőni súlya meg épp stagnál.
2013. máj. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sztem válts orvost mert tuti h hülye. Gyönyörűen hízik ne aggódj.

az én lányom 3200 született 3140el engedtek el. 4 hetesen 3920 volt, és most 11 hetesen 5500.

2013. máj. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzővel! Különben sem a heti súlygyarapodás a mérvaddó hanem a havi! És ha jól látom neked 800 grammot hízott! Elvileg 500-1000 gramm amit havonta híznia kell. A napi méricskéléssel pedig csak téged idegesít majd , és még a szoptatás rovására is mehet. Válts orvost, vagy csak ne foglalkozz vele. Szoptasd a babát amennyit ő enni akar annyit eszik. Nem hülye, tudja mikor mennyi kell neki! Azért szorongasz mert ilyeneket találgat az orvos.
2013. máj. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!