Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 és fél hónapos a kisfiam és...

3 és fél hónapos a kisfiam és tápszeres. Nektek ebben a korban már sikerült valamilyen rendszert vinnetek a napi étkezésekbe, alvásokba illetve az esti lefekvésbe? Ha igen hogyan?

Figyelt kérdés
2008. jún. 16. 15:14
 1/4 anonim ***** válasza:

szia az én kisfiam már 3 hónapos kora óta kap bébiételt is és így nagyon rendszeres az étkezés!

Most töltötte a 4 hónapot,reggel 7-kor eszik 150ml tápszert, aztán délben és 2 óra felé pedig bébiételt,főleg gyümölcsöset.5-kor megint tápi, 9-kor fürdés és vacsi,aztán reggelig alvás!Én azon szerencsések közé mondhatom magam,akiknek nincs gond a babával,Bálint eszik és alszik,2 hónapos kora óta pedig átaludja az éjszakát!Pedig ő sajnos tejérzékeny is!!

Próbáld úgy csinálni,hogy ha ezen étkezések között kérne enni adj neki gyümölcslevet vagy sima vizet így eltelik vele és kihúzzátok a köv.etetésig én is így csináltam és rászokott arra,hogy mikor eszik!!!

Sok sikert!!!!!!!

2008. jún. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem kezd azzal, hogy meghatározott időben megfürdeted, majd vacsi és lefekvés. Reggel adj neki reggelit ébredés után. Ha ez a két dolog rendszeressé válik, napközben majd ő fogja alakítani a többit, hiszen ha éhes, meg kell etetni, ha szomjas adj neki inni stb. Igazság szerint a napközbeni étkezéseket nekem a lányom irányítja, de kb mindig ugyanabban az időben Én azt is szoktam csinálni, hogy kb fél 10 fele adok neki gyümölcsöt, mert már tudom, hogy kb akkor lesz éhes. Ha nem fogadja el, megpróbálom később. Ugyanígy az ebéddel (csak ott főzeléket adok) és az uzsonnával is. Sok sikert, hidd el, ki fog alakulni a napirend:-)
2008. jún. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a gyors válaszokat és a jó ötleteket!
2008. jún. 16. 17:23
 4/4 anonim ***** válasza:
Én kezdetektől próbálom azonos időpontokban etetni a kislányom, de félórás eltérések lehetnek. Eszik 7-kor, 10-kor, 1-kor, fél 4-kor, fél 7-kor és 9-kor. Mi 9-kor fürdetünk, aztán evés és alvás reggelig. Hathetes kora óta átalussza az éjszakákat. Holnap lesz tízhetes. Remélem így is marad!
2008. jún. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!