Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? 1 évetbetöltött...

Mit tegyek? 1 évetbetöltött babám nem akarja elfogadni az az ételt amitmi eszünk, a rizseshust, a rakott krumplit a rántott vagy sült hust sem mert a hust nem tudja megrágni a többi meg tul száraz és nem tudja lenyelni.

Figyelt kérdés
Ti milyenételeket adtok nekiés hogyan amitelfogad abbol amit ti is esztek?A fözelékeket ugy ahogy megeszi deabba is ahust turmixolva rakom mertdarabosan nem kéri,a zöldborso vagy zöldbab fözeléket szintén csak turmixolva eszi mert ugye aznagyon darabos,hogy szoktassam hozzáezekhez?Amugy eszik kenyeret,kalácsot,sajtot,darabos babakaját,meg ilyeneket de ezekkel nem boldogulok,meg a másik a paradicsom,paprika ami tszintén nem fogad el nyersen,mega szalámit is csak aprora tépkedve eszi meg:Nálatok hogy van ez és,mit tegyek hogy a problémás ételek is menjenek?( foga van mind elöl.
2009. okt. 1. 08:19
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Bocsi!Szoval 8 foga van!
2009. okt. 1. 09:07
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Ne haragudj, lehet, hogy nincs igazam, de úgy érzem, egy picit siettetni akarod a dolgokat. Szerintem teljesen normális, hogy 1 évesen nem eszi meg ezeket a dogokat. Egyik baba ilyen, a másik olyan, ne keseredj el és ne siettesd. A fiam 21 hós és még mindig nem eszi meg a húst, csak ha nagyon nagyon apróra vágom. A főzelékeket sem mindig, a rizst egyáltalán, paradicsomot paprikát nyersen neme eszi, a szalámit pedig még mindig sokszor tépkedni kell nekem is. Ha eszik kenyeret, sajtot, tehát eszik darabosat is, szerintem ne aggódj, majd eljön mindennek az ideje. De lehet, hogy nincs igazam, ez csak az én véleményem és a világért nem akarlak megbántíani, hiszen tudom, hogy csak aggódsz.
2009. okt. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

Na neeee!

1 éves babának nem is kell rántott húst, sült húst meg rakott krumplit ennie?

mégis hogy gondolod? Betöltötte az 1 évet és onnantól kezdve késsel-villával eszik????!!!!

Nyers paradicsomot NEM SZABAD ennie 1 évesen, csak később!!!!!

azt adj neki, amit meg tud enni, ha turmixolva tudja csak, akkor úgy!

a sült hús egy száraz valami, jó hogy nem tudja megenni!!!

szépen főzz meg zöldségeket hússal és törd/turmixold össze. ha száraz rakjál hozzá tejfölt vagy valamit!

mért, hogy szeretnéd ha a szalámit enné???!!! egészben lenyelve?! (én nem is adok neki szalámit)

2009. okt. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy és nem bántottál meg,sőt kicsit megnyugtattál hogy ez igy jol van,mert itt sokszor olvasom hogy az 1 éves gyerekek már azt eszik amit a szüleik!
2009. okt. 1. 09:48
 5/13 A kérdező kommentje:
Kedves második,valahol igazad van és én is igy gondolom,csak tényleg anyiszor olvasom hogy 1 évesen már nem kell turmixolni a gyereknek mert a szülökel együt eszik és ezért aggodtam kicsit hogy valamiben el vagyunk maradva és már ennie kéne a már elöbb emlitett dolgokat!Persze a szalámit nem ugy gondolom hogy egészben eszi hanem hogy ő harapna belöle de ezmég nem megy,sőt még nagyon a kajáért sem nyul vagy a kanálért sem és nem is akar kézzel enn,csak ha kiflit vagy babakekszet adok a kezébe azt elnyámogja ha olyanja van de ugy hogy elé rakom és ő elveszi az nem megy!
2009. okt. 1. 09:55
 6/13 anonim ***** válasza:
Ne haragudj második válaszoló,de miért nem ehet paradicsomot nyersen? Nekem a védőnőm azt mondta már kaphat, és eszi is, szereti. Persze a héját lehúzom róla.
2009. okt. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%

második vagyok

ne aggódj, nem kell még egyedül ennie :)

szerintem sokan túloznak, hogy azt eszi, amit a szülők :)

mert pl. valamelyk nap rakott padlizsánt főztem, és a baba is azt ette, DE kivettem neki padlizsánt, rizst, darálthúst, tejfölt és összeturmixoltam, és úgy ette. tehát tulajdonképpen azt ette, amit én, csak nem ÚGY :))


kedves harmadik!

az én babám 2 hete volt 1 éves, és a védőnő azt mondta a záróvizsgálaton, hogy NE egyen nyers paradicsomot.A gombán kívül ez volt az egyetlen, amit mondott, hogy nem ehet( + felvágottak, ilyesmik)

megfőzve eheti, de nyersen nem.

én ezért mondtam a kérdezőnek, de úgy látszik, a védőnők között sincs közös álláspont :)))

2009. okt. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A paradicsomot az én babám sem eszi meg, csak amit ő szedhet kint. Abból is csak a sárga fajtát. De ha odateszem neki a szalámihoz akkor már nem eszi meg. De a paradicsomos kajákat, paradicsom leves, gombócos paradicsom úgy megeszi. 22 hónapos. Paprikát, rizst nem eszi az enyém sem.
2009. okt. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt írod, elől vannak meg a fogai, tehát rágó foga még nincs! Vannak babák, akik az ínyükkel nem szeretnek rágni...
2009. okt. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Minden baba másképp fejlődik, várd meg, hogy mikor lesz érett rá, hogy mást is egyen.

Tény, hogy rágófog nélkül nem fog tudni húst enni!

Amúgy is csak fokozatosan, ne akarj egyszerre sokat.

Szaftosabb dolgokkal kezd, ne száraz rizzsel,,,

2009. okt. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!