Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Koraszülött babáknak is akkor...

Koraszülött babáknak is akkor kell csinálni a dolgokat, mint az időben érkező babáknak?

Figyelt kérdés
tudom, hogy minden baba más és más, épp ezért más ütemben fejlődik minden kisgyerek.De időre született babáknál is van olyan, hogy mondjuk 6-7 hónaposan már illik nekik forogni.Tehát egy koraszülött babának is illik, vagy ők ráérnek csak mondjuk 8-10 hónaposan?
2013. máj. 16. 13:00
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Én azt mondom azért "illik". Van egy ismerősöm 900 grammal született a pici,de 1 évesen már szaladt. viszont most van egy ikerpár ismerősünk ,szintén 1 évesek,de még forogni sem forognak. :(
2013. máj. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem attól, hogy koraszülött egy baba, nem hinném, hogy emiatt csinálna mindent később, ahogy azok a babák sem csinálnak mindent előbb, aKIK később érkeztek. Egyik ismerősöm kislánya anno mindent időben csinált, pedig 34. hétre született. Én kislányom időre született, és még nem hajlandó mászni és már 9 hónapos.
2013. máj. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A korababák termrészetes késöbb csinálnak dolgokat általában! Az idegrendszerük még nem fejlettebb attól hogy előbb születtek!
2013. máj. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem kell, egyáltalán. A koraszülött babák "méhen kívüli magzat"-nak számítanak, előbb fel kell zárkózniuk a születési érettségi, fejletségi szintre, és a normális fejlődési ütemet számolhatod onnantól, amikor elméletileg meg kellett volna születnie. Tehát ha egy baba a 7. hónapban született, akkor ő még két hónapig azt a fejlődést viszi véghez, amit a rendes időre született babák a 8., 9. hónapban. Csak ő ugyanezt pocakon kívül teszi, míg amazok pocakon belül. Aztán 2 hónap elteltével "indul" mondjuk 0-ról.
2013. máj. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Korababáknál korrigálni kell a kort, vagyis amennyivel hamarabb született, annyival fiatalabbnak számít. Tehát ha mondjuk már 6 hónapos és 2 hónappal hamarabb született a vártnál, akkor szakmailag 4 hónaposnak számít, így azt kell tudnia, amit a 4 hónaposoknak.

remélem érthető voltam. :)

2013. máj. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Pontosan, ahogy az utolsó írja! Korrigálni kell!

DE! Azért van egy intervallum, amin belül el kellene kezdenie az adott mozgásformát. Tehát, ha ha egy korababa mondjuk még 8 hónaposan nem forog, akkor érdemes tornásznak, neurológusnak megmutatni!

2013. máj. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kriszta0102 válasza:
Az én babám is koraszülött 8hósan született én is aggódtam,hogy lemarad.Most 9hónapos és úgy veszem észre hogy kb 1hónappal csinál mindent később mint ahogy a nagykönyvben írva van.7hósan tanult meg forogni de azt is csak akkor csinálta ha nagyon muszáj volt.most 9hós és pár napja kezdett el mászni.a te babád mennyi idős és miket csinál?ha gondolod írhatsz privátba is.
2013. máj. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!