Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2,5 hetes körüli babátok...

2,5 hetes körüli babátok mennyi ideig szopizik?

Figyelt kérdés
Mert nálunk kb. 1-1,5 óráig tart egy etetés+tisztába tevés. Kb. 45 percet szopizik aztán tisztába teszem amitől fölébred és sír. Akkor újra ciciztetem ő meg újra bekakil aztán tisztába teszem megint. És ezt van hogy háromszor is eljátszuk. Evés előtt sem tudom tisztába tenni mert akkor is be van kakilva. Ha meg úgy teszem a kiságyba hogy még nem alszik akkor is sír. Már most kéne "nevelnem"? Vagy még pici ahhoz hogy bármihez is szoktassam? Hogyan rövidítsem le a szopik idejét? Vagy majd kialakul magától mert még pici?
2013. máj. 19. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze, majd kialakul. Most még Ő "diktál". Én anno kb. 30-30 percig szoptattam (váltott mellből). Élvezd ki, hogy összebújhattok, mert sajnos lehet nem tart hónapokig. :(

Ha gondolod picikét vedd ölbe, búj hozzá, ringasd, hogy megnyugodjon, és elaludjon.

Ne törődj azzal, aki azt mondja, hogy ne ringasd, mert a "fejedre nő". Ilyen pici babát dédelgetni kell. Én is ringattam a kis lányunkat, és 3 hónapos kora óta egyedül alszik el.

2013. máj. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell csinálni semmit, ez az első időkben ilyen. Hosszú szopik, nyűglődés. Ne aggódj, fog ez magától változni, ahogy nő és erősödik, rövidülnek a szopik. Nem lesz ennyi kaki sem, amint az emésztése hatékonyabb lesz. Ha ez megszűnik, akkor meg lesz más, ami miatt aggódsz majd: éjszakai ébredések stb. Két gyerek után az a tapasztalatom, hogy semmilyen jelenség a babáknál - legyen az számunkra kellemes, vagy kellemetlen állapot - nem tart örökké, minden mindig változik.
2013. máj. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nálunk ugyanígy volt, mindennek megvan a maga ideje. Most ez a dolgotok. Persze könnyen mondom ezt most, de mi lesz, ha jön a kistesó? Nálunk nyáron érkezik. Ha ő is ezt igényli, kb. órás szopizást,mit kezdek a nagyobbal? 5 éves. Pont akkor ovi sem lesz nálunk.
2013. máj. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2. vagyok: 3. válaszolónak üzenem: mesenézés, meseolvasás. Egy 5 éves már leköti magát.
2013. máj. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Pont ennyi ideig szopizott akkor. Kb.40-45 percig. De akkor úgy voltam,hogy majd lesz,ami lesz,Ő a legfontosabb,minden más ráér. Helyreállt a rend úgy 1-2 hónapos korára,akkor kb 15 perc volt és így csökkent folyamatosan. Azóta eltelt 8 hónap és most már 2 perc alatt eszik (vagy annyi se) és megy útjára. Nem ér rá :)
2013. máj. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen mindenkinek:) akkor hagyom hogy azt csináljon a drágám amit akar :)
2013. máj. 20. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!