Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor létezik lusta baba...

Most akkor létezik lusta baba vagy nem?

Figyelt kérdés

Baráti körben került fel szóba, több gyerek kapcsán, hogy ha egy baba megkésik a mozgásban, akkor abban van-e "lustaság" vagy majdnem mindig áll a dolgok mögött egy kis hipotónia vagy más!

Az én gyerekem hipotón volt, tehát nálunk adott a késés oka. Viszont a szomszédban van egy 9 hónapos baba, aki elég nagy súlyú, nyugodt gyerek, na ő pl. 9 hónapos koráig semmit sem csinált. Amikor már kivizsgálásra vitték volna, egy hét alatt mászni és felállni kezdett, ergo behozta korát, sőt. Nála én el tudom képzelni, hogy nem érdekelte a mozgás annyira, nehéz is volt a kis-nagy testét mozgatnia és inkább nem foglalkoztatta a dolog.

De van, aki állítja,hogy ilyen nincs!


2013. máj. 27. 13:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen, ha egy baba később kezdi a korának megfelelő mozgás formát, annak oka van, mindig!!!


Ez úgy nem igaz, mint hogy a kövér babák később mozognak, ez butaság, az agy úgy van "beállítva" hogy az általa mozgatott test a saját súlyát tudja viselni.


Minden, Minden esetben szükséges neurológusi vélemény, ha a baba megkésik bármiben is, mert az időben elkezdett fejlesztés még rendbe hozhat dolgokat, nem szabad legyinteni rá!

2013. máj. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A megkésett fejlődésnek mindig oka van. De tegyünk különbséget a megkésett fejlődés és a lustaság között. Vannak "tól-ig" határok, amiken belül normális a fejlődés. Ezek elég tágak. Ha ezen belül van a gyerek, akkor lehet "lusta", de ha ettől marad el, akkor kell továbbmenni szakemberhez és akkor van megkésve. Ne keveredjünk össze!

Gyógypedagógus anyuka

2013. máj. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az én babám lusta volt. :) Őt nem érdekelte a nagykönyv, a saját tempójában csinált mindent. És minden rendben volt/van vele. Sőt, amikor beindult a mozgással, akkor lekörözte a többieket.

Nem feltétlenül kell szerintem ijesztgetni a másikat. Azért van a védőnő és a gyerekorvos és a sok alkalom, amikor találkozunk velük, hogy ők észleljék, ha baj van. :)

2013. máj. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2. vagyok, így van, egyetértek a 3. válaszolóval teljesen. Elég tágak ezek a határok, és a védőnő, orvos, anyuka meg figyel.
2013. máj. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

3-as, ez a baj, hogy a gy.o és a védőnő ráfogja, hogy lusta a baba...

tapasztalat rezidens vagyok, gyermekneurológus leszek, első

2013. máj. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem nem ez a tapasztalatom. Szerencsére nem ismerek ilyen gyermekorvosokat, pedig ismerek jónéhányat. Ha anyuka gyanakszik, és kifog egy általad említett orvost, elviszi a neurológiára és kész. De a legtöbb szülő teljesen ok nélkül parázik pont az ilyenek miatt. El kell fogadni, hogy a gyerekek fejlődési tempója különbözik. Bár ha felmerül bárkiben a gyanú, természetesen érdemes utánajárni.

2.

2013. máj. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem meg minden baba más,és ők nem tudják a tól-ig határokat, nem tudják mikor kéne ezt,azt csinálniuk.

Első fiam pl 6,5-7 hónaposan kezdett úgy intenzívebben forogni,addig csak hébe-hóba, 10 hónaposan kezdett mászni,addig csak kúszott.A védőnő látta meg az orvos is, mondták, hogy ez még okés.

Most 2,5 éves és váltott lábbal szalad(!!) le föl a lépcsőn.És nem túlzás,hogy szalad,tényleg ezt teszi!

Most 2.fiam fél éves és még nem forog..de nem aggódok,tudom, hogy minden rendben vele, nagyon aktív,csak jobban leköti, hogy a bátyját nézi és rajta röhög,mint a játékok körülötte...

2013. máj. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
az en eszrevetelem az, hogy aki azt mondja lusta a gyerek az gyakran olyat tesz a kicsivel, ami keslelteti a mozgasfejlodest. Pl. egesz nap kezben van, foldre soha nem teszik le, vagy nagyon koran kezdik ultetni, esetleg babykompba teszik akar mar 4hosan is. Aztan csodalkoznak, hogy 7 hosan forogni meg nem tud de mar ul, aztan magyarazzak, hogy nincs baja csak lusta. Sajnos nem egy ilyen kicsi van korulottem. De ez csak az en tapasztalatom.
2013. máj. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam majdnem 1 éves volt és még csak kúszva közlekedett. Épp, mint a szomszédotoknál, már készültünk neurológushoz, mikor szintén 1 hét alatt behozta, mászott, felállt, 13 hónaposan már járt.

Ugyancsak nagysúlyú, kövér baba volt, nehezen mozgott.

Most 9 éves, teljesen egészséges nagyfiú, kitűnő tanuló.

Szóval van ilyen, nem kell megilyedni, minden baba más, és nem várhatjuk el, hogy egy 6-8 hónapos 8-10 kg-os baba ugyanolyan mozgékony legyen mint egy ugyanannyi idős 6-8 kg-os.

2013. máj. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nyilván én is úgy gondolom,hogy azért van egy határ, amin belül illik csinálnia dolgokat és ha az idő nagyon kitolódik,akkor persze meg kell mutatni dokinak!

Viszont én úgy gondolom,hogy ha nem is lustaság áll a háttérben, akkor az,hogy nem egyformák, később érik meg az agyuk arra,hogy bizonyos mozgásokat csináljanak. És ez még nem feltétlenül gond, nem kell minden esetben aggódni ezért!

Ahogy a szomszéd kislány esete is bizonyítja, aki tényleg még csak nem is forgott 9 hónapos koráig, utána viszont mindent behozott!

2013. máj. 28. 05:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!