Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adhatok tejet a 10 hónapos...

Adhatok tejet a 10 hónapos kislányomnak persze felforralva kakaónak? Tudom, hogy 1 éves korukig ellenzik a tehéntej adását de unokatesóm már 4 hónaposan adott a kislányának és imádja a kakaót és semmi baja nincsen tőle.

Figyelt kérdés
2009. okt. 6. 19:59
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

én nem adnék.

akkor már inkább a tápszerbe kakaóport, de ha simán is megissza, akkor nem.

2009. okt. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
Nyugodtan adj neki.Az enyémek már 3 hónaposan kaptak,és soha nem volt semmi bajuk.AEz a mánia a tápszergyáraktól ered.A napokban olvastam a neten,hogy megállapították,hogy a tejallergia oka vagy öröklés,vagy genetikai rendellenesség.Ez pedig csak kevés gyerekre lehet igaz.Ha igaz lenne,minden 25-31 év feletti ember tejallergiás lenne.
2009. okt. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Én sem adnék még. Szerintem ezt a 2 hónapot már kibírjátok kakaó nélkül :)

Ha mégsem, akkor esetleg tápszerrel keverve próbálnám.

2009. okt. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Nem is tudom de szerintem ha nem is adok most neki és ez a tejallergia benne van a szervezetében ez akkor később úgy is előjönne nála de remélem nem fog.
2009. okt. 6. 20:11
 5/9 anonim ***** válasza:
52%
Én is adnék neki, semmi baja nem lesz tőle.
2009. okt. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Én úgy tudom, hogy nem csak az allergia miatt nem javasolják. A tehéntej fehérjetartalma majdnem háromszor annyi mint az anyatejé vagy a tápszeré. Ezt meg nehezen tudja megemészteni a baba pocija, és megterheli a vesét. Amúgy én már kb. 6 hós kora óta rakok instant kakaóport a tápszeréhez, ha nem akarja meginni.
2009. okt. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%
Az utolsó válaszadó már írta, nem csak a tejallergiától kell tartani. A tehéntej jóval magasabb fehérjetartalmú mint az anyatej, megterhelheti a vesét, ill. felnőttkorban szív és érrendszeri problémákat okozhat. Persze nem mindenki lesz beteg felnőtt, mert tehéntejet ivott idő előtt, de azért jobb ezt a lehetőséget is figyelembe venni. A legjobban egyébként a szamártej hasonlít az anyatej összetételére, csak kár hogy sehol sem hallottam, hogy van eladó. :)
2009. okt. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%
Attól, hogy más babának nem lett baja tőle, a tidnek lehet..
2009. okt. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
81%

Az enyém 17 hónapos még nem ivott tejet. Instanat kakaót tettem már a tápiba, sőt gabonapelyhet is. Én sem a tejallergia miatt féltem a legjobban, az később is előjöhet, még akár felnőtt korban is. Előttem már leírtáka káros hatásait. Szerintem már a két hónap nem olyan sok (de inkább még később ajánlják a tehéntejet), lesz még elég ideje a babának tejet inni, meg kakaót is.


És ha unokatesód kútbaugrik, Te utánaugrasz? (nem bántássképp írtam) Attól, hogy az ő babájának nem lett baja, a Tiednek még lehet. Én is 8 hónaposan már tehéntejet ittam, de a lányomnak mégsem adtam.

2009. okt. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!