Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a Béla névről?

Mi a véleményetek a Béla névről?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkodtunk, milyen nevet adjuk a gyerekünknek és most jött a Béla név. Ritka név manapság, ráadásul az egyik nagyapját is így hívják, meg a hangzása sem rossz. Nektek hogy tetszik?
2013. jún. 7. 21:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Bevallom, méltányolandónak tartom, hogy egy hagyományosabb, magyaros nevet választotok, de nekem nem tetszik, pontosabban szólva nem adnám a gyermekemnek. Valószínűleg azért az ellenérzés, mert az egyik barátosném teknőse Béla. És nekem mindig a kis páncélost juttatja eszembe a név.
2013. jún. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

elsőhöz csatlakozom, plusz van egy Béla rokonunk, aki csúnya, ápolatlan, foghíjas... kicsit buta, és fárasztó...

de Szerednyei Béla vagy Ernyei Béla színészek nem visszataszítóak. Hát, nem tudom, én nem adnám a gyerekemnek.

2013. jún. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem anno ezek a nevek nem tetszettek, de aztán a macskánkat Gézának neveztük el és imádnivaló kis jószág és úgy becézgetjük, hogy Gézuka, Gézácska, Gézike meg ilyenek és tulajdonképpen ebből egy idő után rájöttem, nincs olyan, hogy gáz, öreges név, mert úgy is egy aranyos, kedves kis gyerekhez fog kapcsolódni. Senki se a szomszéd vénemberre gondol majd, aki 50 és egy éve a faluban lakott és Bélának hívták, hanem a ti Béluskátokra.

Amúgy ismerek egy Bélát, 30 körül van erdész és haláli jó fej.

2013. jún. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Végre egy rendes név. Az ne befolyásoljon, hogy vannak ilyen nevű emberek, akik nem szimpatikusak másoknak. Nem a név határoz meg egy embert, vagy gyereket.
2013. jún. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Nézzétek meg a Legényanya c. magyar filmet ;) "Béláim az Úrban!"
2013. jún. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem nem tetszik, a bél miatt.
2013. jún. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Így hívják az apukámat és az öcsémet is. És mikor megtudtam, hogy terhes vagyok ez volt az első név, ami eszembe jutott, hogy na ez tuti nem.

De ha nektek tetszik, az a lényeg! Nem az, hogy ki mit gondol!

2013. jún. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
nekem nagyon nem tetszik.pedig hagyományos név párti vagyok,és van egy csomó szép.pl csaba
2013. jún. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik.
2013. jún. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Nekem nagyon nem tetszik. Az egyetlen Béla, akit ismerek egy roma srác, és a hangosabbik, kevésbé kulturált fajtából, és mindig ő jut eszembe erről a névről...
2013. jún. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!