Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy év körüli babátoknak mi a...

Egy év körüli babátoknak mi a kedvenc meséje? Könyvben, és Tv-ben? És milyen idősek vagytok?

Figyelt kérdés
2009. okt. 12. 07:36
 1/4 anonim ***** válasza:

14 hónapos a lányom. Szerintem a tv még kicsit korai neki, bár sok mesét megvettem neki dvd-n, de csak később szeretném, ha nézné őket.

Könyvből "rendes" mesét nem mesélek neki - szerintem az sem kötné még le - inkább képeskönyvet nézegetünk, elmeséljük, mi van a képen, megmutatja hol a cica, a kutya, a paci, stb. Utánozzuk az állathangokat, elmeséljük, ki hol lakik (paci az istállóban, kutyus a kutyaházban, halacska a tóban stb.). Ezen kívül inkább a mondókákat, versikéket szereti a lányom, azokat fejből mondom neki, amelyiket lehet, el is mutogatjuk, eljátsszuk.

Szerintem ebben a korban még inkább káros, mint hasznos a mesenézés és a meseolvasást sem értékelik igazán. De ez az én véleményem, lehet, hogy mások másként tapasztalták.

2009. okt. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én kislányom 13 hónapos, abszolút nem köti le se a mese, se a TV. Ha leülök vele játszani, fogja magát és odébb megy, keres magának valamit ami érdekli. Nem igazán lehet őt lekötni semmivel.
2009. okt. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Este szoktam neki olvasni, mikor már letettem őt aludni, de még nagyon pörög. Az én régi mesekönyveimből. Most épp Mirr-Murr a kandúr és Oriza-Triznyák kalandjai mennek, meg a Kis Vakond zsebes nadrágja, Kipp-kopp is néha, abból több könyvecske van. Tv-ben sajnos minden leköti, úgyhogy igyekszem távol tartani tőle. 12 hónapos.
2009. okt. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nekük a Teletubbies a kedvenc mást nem néz a tv-ben meg. Könyvben meg minden jöhet ami állatos de azt jobban szereti ha én mesélek, nem a könyvből olvasom. csak már a Tabik a könyökömön jönnek ki és jó lenne váltani de más nem érdekli.
2009. okt. 12. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!