Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Canesten krémet és hüvelytable...

Canesten krémet és hüvelytablettát szoptatás alatt lehet e használni és elkezdeni a menszesz utolsó napján?

Figyelt kérdés
5. napom van a mensiből. Már tegnap éreztem kis viszketést, de ma egyértelmű, hogy gombám van. Használhatok hüvelytablettát, ha szoptatok még? Tudom, a krémet lehet, de a tabiról nem tudom. Köszi a válaszokat! Szülés óta már másodjára van, ez nem normális! Mit tehetnék? A higiéniára nagyon figyelek, de mégis... 8 hós baba anyukája.
2013. jún. 19. 14:38
 1/8 A kérdező kommentje:
Nem írtam, de nem már, csak egy két pecsételős pötty van ilyenkor.
2013. jún. 19. 14:40
 2/8 gabszem ***** válasza:
szerintem nyugodtan használhatod, nekem terhesség alatt is kellett használnom candida miatt.
2013. jún. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló gondjaim voltak.. nekem egy csomagot ajánlottak rá a patikában. Ebben van egy mosakodó hab és egy gél. már az első alkalom után kezdtem érezni hogy jobb, de a második után már semmi bajom nem volt. Ezt lehet szoptatás alatt is használni csak természetes anyagokat tartalmaz. Szerintem inkább próbált meg ezt ráadásul a gélt csak akkor kell használni ha gond van vagy tudod (hogy mondjuk stranndra mész ahol tudodof) h esetleg megfertőződhetsz valamivel ezért nagyon sokáig elég... nem is olyan vészes árban, szerintem inkább azt vedd meg...
2013. jún. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
előző vagyok lemaradt a neve :D frezyderm intim ph4 csomag.. internetről szoktam már rendelni.. keress rá...
2013. jún. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Inkább menj el nőgyógyászhoz és csináljanak tenyésztést és akkor célzottan tudnak kezelni és ne canestenezzél. Főleg, hogy visszatérő problémáról van szó. Mert nem biztos, hogy candida gomba okozta fertőzésed van. Lehet hogy nem is gombás vagy lehet, hogy más gomba is van a dologban.

Amúgy meg nem csak a higiénián múlik. Ha felborul a hüvelyflórád egyensúlya, már esélyes egy gombás fertőzés.

2013. jún. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Dokim ajánlotta a Canestent, de csak a krémet mondta. Sajna ebben a melegben beizzadsz, és már meg is a baj. :( Szülés előtt soha ne volt ilyen problémám. Köszönöm a válaszokat.
2013. jún. 19. 16:25
 7/8 anonim ***** válasza:

A kenőccsel semmire nem mész.

A nemi szerv külső részén eltüntetni a fertőzést, így elmúlnak a tünetek, de a hüvelyben meg fog maradni a fertőzés, mivel nem használnál kúpot és újra visszajönne.

Elég rossz orvosod van, ne is haragudj.

És egyébként még egy orvos sem tudja tenyésztés nélkül megmondani, hogy pontosan milyen kórokozó okozza a fertőzést.

Most oké, hogy viszket. De baktériumtól is viszkethet, az meg nem gomba, így a Canestennel sz.rt nem lehet elérni ellene.

Szóval én még egyszer azt tanácsolom, hogy menj orvoshoz és kezeljenek célzottan!

2013. jún. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A legjobb dokim nekem van. Sajna gomba, egyértelmű. A lényeg, hogy szoptatás alatt használható e vagy sem. De erre azóta már megkaptam a választ. Köszönöm, minden jót!
2013. jún. 20. 08:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!