Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoptató és tápszeres kiegészí...

Szoptató és tápszeres kiegészítést adó anyukáktól kérdezem, nálatok mi a helyzet az evésekkel és a gyarapodással?

Figyelt kérdés

6 hetes a kisfiam. Mivel a tejem mennyisége most jutott az etetésenkénti 60-70 ml-re, ezért már az elejétől kap tápit is./eleinte 30 ml-ket, majd fokozatosan kellett az éhsége alapján emelgetni/ Mindig szopik előbb mind a két ciciből, utánna pedig üvegezünk. Az időpontokat ő állította be, eddig kb 3 óránként, éjszaka is. 4360 gr-al született. Igencsak sokat szedett magára, ezért azt javasolták, hogy húzzuk ki 4 órára az időket. Most átl. 60-at szopik,vagy kevesebbet és kap még 90 ml tápit, naponta 6-szor.

Szó se róla, kicsit macerás az egész, mivel mérem szopi előtt és után is, utánna az üvegezés, de ez van...

Egyébként naponta 1x tudok neki adni a szopi mellé kb 80-100 ml anyatejet üvegből, mert ezt tudom napközben összegyűjteni.

Ti hogy csináljátok? Mennyit hízott a babátok? Mennyit alszik napközben? Mennyire tartjátok be a mennyiségeket?


2009. okt. 12. 15:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha ilyen nagy súllya születtet é sokat gyarapodott, szerintem tök fölösleges méregetni és lehet a pótlásra sincs szükség.

Fiam 4,4 kilóval született, 1 hónaposan 5 kiló volt, lányom 4 kilóval, ő meg 4,4 volt 1 hónaposan.

Egyiket sem mértem, pótlást sem kaptak.

Heti 1x néztem6nézem asúlygyarapodást.

Fiam 21 hónapog cicizett, lányom 7 hónapos és még sokat szopik.

2009. okt. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én fiam is 6 hetes. Nekem is etetésenként 60-70ml van és kap hozzá még kb. 30-40ml tápszert. Kivétel reggel, mert akkor van kb. 150-180ml, amit éjszaka kap meg.Igaz, én fejem és üvegből kapja a tejet is. 4250gr-mal születt.Egy kicsit visszafogyott 4 kiló alá, de azóta Kb. 490gr-ot hízott a 6 hét alatt. Ált. 3 óránként eszik, naponta 7x. Az alvás változó. Van,hogy evés után nézeget egy kicsit, aztán beájul. De van, hogy szinte egész nap fent van és nézeget, kurjongat vagy éppen üvölt.(az utóbbit szerintem a front hatására teszi?!)És egyébként hajfájósak vagyunk. Ti hogy álltok ezzel a kérdéssel? Használtok rá valamit?

2009. okt. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

a hasa szerintem nem fáj, bár jókat pukizik, de nem sír emiatt.

Viszont az utóbbi napokban nagyon nyűgösen és keveset alszik, sokszor csak kézben van el.

2009. okt. 12. 15:57
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem - vagyis az én kisfiamhoz képest - ez sok. Ő most 3 hónapos, 7 kg, ő is 4 kg felett született, főleg anyatejes, kb az 1/5-éd pótlom a napi mennyiségnek. Ő is 6*eszik, és kb mostanra eszik meg max 150-160 ml-t evésenként, de van hogy csak 100-120-at.

Én is mérem mindig. Visszaesett a súlya születése után, az első hóban kb 1 kg-ot, a 2.-ban 1,2 kg-ot, a 3.-ban 800 g-ot hízott. 6 hetesen 100-at nem evett az biztos.

2009. okt. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!