Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A ti babátok is csinálja ezt?...

A ti babátok is csinálja ezt? Miért?

Figyelt kérdés

6 és fél hónapos babám pár napja azt csinálja, hogy ha a hátán fekszik, akkor kinyomja a hasát, mellkasát, szóval felfelé emelgeti. Mintha feszengene vagy nem is tudom. Nem hasfájás, az tuti. De akkor miért csinálja?

A másik, hogy szintén néhány napja elkezdte húzgálni, cibálni a füleit, eddig ezt sosem csinálta. Főleg akkor, ha álmos, de amúgy is előfordul. Lehet a foga miatt? Az alsó két foga már 1 hónapja kibújt, felül meg van duzzadva az ínye.


2013. jún. 24. 13:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
BNekem az egy hónaposom is csinalja ezeket,sőt -amitol falra mászok- tépi szinte a hajat.Nagyon hajas baba es ahogy csalimpal egyszer csak megmarkolja es tepi,igy a fülét is.
2013. jún. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Sógornőm kisbabája hipotón, mozgás problémája van és Dévényi tornára kell járatni. Ő csinálja ezt, hogy kinyomja háton a hasát, mert feszes a háta. Én a helyedben megnézetném dévényi tornásszal. Forog már rendesen és hason kinyomja magát, nyúl a játékokért?
2013. jún. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Már másfél hónapja forog minden irányba, gyönyörűen kinyomja magát hason, sokáig tartja magát, általában hason játszik. Próbál négykézlábra állni, kúszik. Szóval a fejlődése szerintem rendben van, és csak néhány napja kezdte el a kérdésben említett dolgokat csinálni.
2013. jún. 24. 13:24
 4/12 anonim ***** válasza:

Az enyém is ennyi idős, de nem csinálja ezt.

Ha álmos akkor meg a szemét dörgöli. Nem tépkedi a fülét. Nem tudom miért csinálhatja a tiéd.

Mondjuk az enyémnek még egy foga sincs.

2013. jún. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A fülüket akkor szokták húzgálni, tépkedni, mikor jön a foguk és kisugárzik a fülükhöz a fájdalom.
2013. jún. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Fülfájás a fogzás miatt nem csak a rágófogaknál van? Vagy a metszőfogak miatt is lehet? Mert gondolom, hogy a felső metszők következnek neki.
2013. jún. 24. 13:45
 7/12 anonim ***** válasza:
A fiamnak 7 foga van, nyilván még csak a metszők és volt amikor húzgálta a fülét.
2013. jún. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ja, még annyit, hogy ezt a hátán fekve emelgeti magát dolgot nem mindig csinálja, van, amikor szépen elvan hanyatt fekve.

A fülcibálással kapcsolatban: én is a fogzásra tippeltem, de azt hittem, hogy az biztos csak a hátsó fogak esetében lehet, de akkor valószínűleg a foga miatt csinálja.

A másikra tippem sincs, majd megkérdezem a védőnőt meg a dokit.

2013. jún. 24. 13:52
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia! Kislányom pont ma csinálta ezeket, ő 10,5 hónapos. Ő is emelgette a mellkasát pelenkázás közben, azóta nem. Ha nem sír, akkor biztos, hogy nem a hasa fáj a babádnak. Fülét is ma birizgálta, lehet, hogy jön az 5.foga.
2013. jún. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

2. vagyok, ha forog és szépen mozog, akkor szerintem nincs gond a mozgásával, szóval nem u.a. mint a sógornőm hipotón babája! Kérdezd meg esetleg a dokit védőnőt.

Csinálnak a babák fura dolgokat :).

2013. jún. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!