Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Dédi mindig azzal jött,...

A Dédi mindig azzal jött, hogy régen sem volt orrszívó, csak zsebkendő. Aligha fújtak orrot a babák akkoriban, de akkor hogy távolították el az orrváladékot rendesen a babaorrból?

Figyelt kérdés
2013. jún. 29. 16:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%

Nagyon jó, hogy kitalálták a porszívót is meg az orrszívót is.

Régen mikor felmázolták a szobát, meg a pitart , akkor porszívó sem kelett! Nekem ez jutott eszembe a dédiröl!

2013. jún. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Ezért rengeteg volt régen a fülgyulladás, meg arcüreggyulladás.
2013. jún. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Rendesen szerintem sehogy.

És sokkal több lehetett a szövődmény!

2013. jún. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Én is azt mondom, hogy régen több volt a szövődménnyel járó megfázás. Arcüreg-homloküreg-fülgyulladás. A dédik idejében, mint most.

És régen is volt egyébként orrszívó, csak kézi.

Bár olyan nagyon régen talán még az sem, de hogy több volt a szövődményes gyerek, az szerintem is igaz.

2013. jún. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

nyugodtan csak használd az orrszívókat.

dédi nem ebben a világan él.

2013. jún. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
Na ezektől a "régen sem volt, mégis..." dolgoktól tudok agybajt kapni. Igen, régen nem volt, most meg van és ugye milyen jó, hogy van? Akkor menjünk vissza mégrégebbre, mikor még zsebkendő sem volt?
2013. jún. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
orrszívó már elég régóta van, csak kézi volt
2013. jún. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudod mit csináltak égen? Nem vicc, én kb. 10 éve Komáromban voltam egy céges vacsorán és azon a környéken anyuka odahajolt a baba orrához és kiszívta. Ennyi.
2013. jún. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem az anyukám kórházba hordott és ott szívták le az orrom. Az sokkal drasztikusabb volt mint a mai orrszívók.
2013. jún. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt hallottam, hogy régen egyszerűen szájjal kiszívták.Amíg nem volt gyerekem szörnyen undorítónak tartottam, de mióta gyerekeim vannak rájöttem hogy mindent megtennék értük.
2013. jún. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!