Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy adtok zabpelyhet a...

Hogy adtok zabpelyhet a babátoknak?

Figyelt kérdés

Hol veszitek milyet és hogyan készíted el?

8hós a fiam még sosem adtam neki,de adnék viszont fogalmam sincs milyet vegyek és jogyan kell elkészíteni

Segítenétek benne?

Leírnátok a nevét is ti milyet vettetek?



2013. júl. 1. 09:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Én LIDL-ben vettem a "finom" fajtát (kék), és egyszerűen megfőztem reszelt almával kis fahéjjal együtt. NAgyon szerette a babám.
2013. júl. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A Lidlben pont most akciós, én is a kéket veszem. Kevés vízben megfőzöd, bármilyen reszelt/turmixolt gyümölccsel finom.
2013. júl. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

én is a lidlben vettem.

off: mikortól lehet adni?

2013. júl. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Be tudnátok linkelni nekem a lidl-set?

Vagy ha leírjátok a nevét azt megköszönöm.

Turmixoljátok vagy hogyan?

Mennyit adtok egyszerre a babának?

2013. júl. 1. 10:17
 5/10 A kérdező kommentje:

[link]


Ezt veszitek?

2013. júl. 1. 10:18
 6/10 A kérdező kommentje:
Mennyibe kerül a ldl-be?
2013. júl. 1. 10:18
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen, ez az. 200 Ft egy zacskó (199 :o)

Nem én nem turmixoltam sosem, bár az én babám kezdettől darabos ételeket kapott, így őt nem zavarta, az almát is a "nagy lyukú" reszelőn szoktam reszelni.

De tényleg bármilyen gyümölccsel keverhető, most van is választék.

Főzöd amíg puha lesz, aztán hagyod "lefőni" róla a vizet, illetve be is szív sokat. A lényeg, hogy annyi vízben főzd, ami pont ellepi, ne többen. És arra számíts, hogy nagyon lassan hűl ki, szóval akkor csináld, amikor nem halál éhes a babád. :)

2013. júl. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mivel glutént tartalmaz így szerintem 5-6 hónapos kortól adható.
2013. júl. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Most 139 Ft a fél kg akciósan. Kétféle van, nagyobb és apróbb szemes. Én 6 hónapos kortól adok neki glutént, de ezt csak 8 hónapos korától adom, amióta darabosat is ügyesen eszik.
2013. júl. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Bárhol, bármelyik boltban ha a hagyományos zabpelyhet megveszed, és felfőzöd vízzel, vagy tejjel, az simán megfelel a célnak. Van finomabbra őrölt, és van nagyobb szemű. A nagyobb szeműt tovább kell főzni.

Én almával-fahéjjal, banánnal, barackkal, Oetkeres erdeigyümivel, kakaóval stb. adtam.

Amit még szerettem, az a Kölln olvadópelyhei. Csak gyorsan forralni kell, és már kész is. Akár üveges gyümit is tehetsz bele, vagy zöldséget.

2013. júl. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!