Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Atópiás dermatitis-es babák...

Atópiás dermatitis-es babák szülei! Milyen mosóport/öblítőt használtok? És van valamilyen homeopátiás készítmény a szteroidos kenőcs helyett?

Figyelt kérdés
2009. okt. 18. 16:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna a kérdést:))


Én nem használom a szteroidos krémet,tartok tőle.

Gyógyszertári fürdetőt használok testápoló helyett és csodák módjára gyönyörűen rendbehozta a testét.


Mosni pedig mosódióval mosok,öblítőt nem használok.


Mennyi idős a babád?

Mik a tünetek és hol?

Milyen kenőcsöt kaptatok?

2009. okt. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Szia! 13,5 hónapos a kisfiam, 5 hónapos kora óta küzdünk az atópiás dermatitis-el. Piros száraz foltok vannak rajta, változó hogy hol. Leginkább a karján szokott lenni és a hátán. Higított advantan kenőcsöt kaptunk rá, pár nap alatt elmúlik tőle, utána glicerines testápolót kell használni, egy ideig tünetmentes, aztán újra előjön. Tejterméket nem ehet, pár hete vettek tőle vért, hogy megállapítsák, tényleg tejfehérje érzékeny-e, kedden lesz meg az eredmény már nagyon izgulok. De nem hiszem hogy az lenne, mert nem kapott semmi tejterméket, mégis egyre többször előjön, most már az arcán is. Amúgy leginkább fürdés után jönnek elő a foltok.
2009. okt. 18. 17:29
 3/16 anonim ***** válasza:
Az én babámnál 3 hónaposan kezdődött, pedig mi is csak a gyógyszertári fürdetőt használtuk. A Védőnő a Babe omega fürdetőt és testápolót javasolta. Drága, de rendszeres használat során rendbejött a bőre. Amikor fél éves kora körül azt hittük, hogy már meggyógyult, elhagytuk a Babét és visszatértünk a gyógyszertárira, akkor megint előjöttek a foltok. Úgyhogy többet nem is kisérleteztünk, csak 2 éves kora után mertük a Babe testápolót a Nivea baby soft krémre lecserélni, de a tusfürdőt még mindig használjuk. Nálunk egyértelműen a víz okozta, kiszárította a bőrét. Mosószert eleinte Bip hypoallergént használtunk, öblítőt is. Azóta már sokfélét kipróbáltam egyiktől sem volt semmi gond.
2009. okt. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Én úgy gondolom,h a víz a ludas.

Nekem is érzékeny a bőröm és pont most vettem észre fürdés után,h ugyan olyan foltok jöttek ki mint a picim testén amik vannak.

Mi is advantan-t kaptunk de nem higítva.

Én nem mertem használni.

Babe-val kentem már jó ideje,de sajna nem jött rendebe ráadásúl a kislányom utálja az illatát.

Eddig a gyerekorvosunk által felírt gyógyszertári fürdetőt használtam,de múlthéten voltam vele a bőrgyógyásznál és az ő által felírt fürdetőt használom.

És a pofiját is azzal kezdtem kenni meg a foltokat.

Úgy néz ki,h ez segít.

Mi csak anyatejesek vagyunk,már nem merek enni semmit,mert nem tudom h mi hozhatja ki neki.


De egyre erősebb a gyanúm h a víz lesz a ludas.

2009. okt. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Az én babám is utálta eleinte a Babé illatát: az első alkalommal úgy ordított és olyan lila lett a bőre, hogy azt sose felejtem el. Hívtam a védőnőt és jól letoltam, hogy mit ajánlott nekünk. Aztán azt javasolta, hogy a fürdetőt is és a krémet is keverjem el egy kis gyógyszertári fürdetővel, így nem volt már olyan intenzív illata és később már töményen is tudtuk használni.

Amúgy nincs nagy illata, nehogy azt hidd. Nekünk felnőtteknek szinte fel sem tűnik, de az ő orruk még nincs hozzászokva és gondolom először megijednek tőle.

2009. okt. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek a válaszokat! Én is a vízre gyanakszom egyébként. Egy ismerősnek a gyermekorvosa azt mondta hogy nem szabad hosszan fürdetnie a babát, állítsa be a kádba, mossa le és zuhanyozza le. A mosóport, öblítőt azért kérdeztem mert a bőrgyógyász nem mondott rá semmit, viszont egy másik ismerős állítja hogy az lehet a hibás, igaz mindjárt ajánlott is egyet, amit ő is forgalmaz. Kedden megyünk vissza a bőrgyógyászhoz, meglesz a tejallergia eredmény, akkor megkérdezem hogyan tovább, de nem szeretném már tovább használni a szteroidos kenőcsöt. Amúgy a gyógyszertári fürdetővel fürdetem, illetve Balneum Hermal fürdetőolajat is ajánlott a bőrgyógyász.
2009. okt. 18. 18:24
 7/16 anonim ***** válasza:
51%

Homeopátiás készítmény: Halicar.

Megint lehet kapni.

Ezek a szteroidos kenőcsök, krémek elvékonyítják a bőrt.

Fiam 9 éves és ekcémás, ő örökölte az apjától.

2009. okt. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Utolsónak: lehet ezt a homeost egész pici babának is adni?3hónaposnak?Ha igen,hogy?

Mert mi még csak cicizünk.Se víz,se tea...


Bocs az off-ért,első voltam.

2009. okt. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk is dermatitis-ünk van. Nagyon korán, 2 hónapos kora óta. Én sem mertem már semmit se enni, szinte minden kiütötte. A tejtermék főleg! Sajna már nincs tejem, de ez most nem is lényeg.

Nekünk burow kenőcsöt írt az orvos, azt mondja az kozmetikumnak minősül, és minden nap be lehet vele kenni a bőrét, csak hűsíti neki.

Jövő héten akarok bőrgyógyászhoz elmenni, hátha ajánl valami jó kencét.

Most, hogy fűtünk, most már folyamatosan vannak szegényen piros, száraz foltok, szerintem a száraz levegő is hozzájárul a vízen kívül.

Ti is el vagytok keseredve, hogy a babátoknak ilyen érzékeny a bőre? Mert én nagyon!! Tiszta depi vagyok miatta. Csak azzal nyugtatom magam mindig, hogy nagyobb baja sose legyen!

Hányszor kenitek a bőrüket testápolóval? Mert én kétszer háromszor is kenem. Nem sok az egy kicsit?

2009. okt. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
22.32-es válaszolónak: Pont úgy vagyunk mint Ti, el vagyunk keseredve hogy ilyen a bőre, de mindig arra gondolunk hogy ennél komolyabb betegsége ne legyen! Nem viszket neki, szerencsére. Nekünk egyszer max. kétszer kell kenni a hígitott advantan kenőccsel, testápolóval pedig mindig fürdés után, de szerintem nem gond ha többször is bekened testápolóval, abban nem hiszem hogy lenne bármi, nem olyan mint a szteroidos kenőcs. Ha kedden kiderül hogy nem tejallergiás, akkor kifaggatom jobban a dokit. Anyukám nyugtat, ő csecsemőgondozó, és azt mondta hogy sok atópiás kisgyereket ismert, és kinőtték egy idő után.
2009. okt. 18. 22:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!