Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom hétfőn lesz 3...

Kislányom hétfőn lesz 3 hónapos. Meddig kell minden nap sterilizálni a cumisüvegeket?

Figyelt kérdés
2 hetes korától kell pótlást adnom neki,viszont a napokban teljesen elapadt a tejem,mert megjött és már nem ízlett neki tejem,tehát mivel elutasította el is apadt gyorsan.Minden nap kifőzöm a cumisüvegeket.Meddig ajánlott ezt a műveletet minden nap csinálni?
2013. júl. 11. 12:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Kb. egy éves korára erősödik meg az immunrendszerük, ezért addig ajánlják! Én fél éves koráig minden etetés előtt sterilizáltam, utána csak napi egy alkalommal!
2013. júl. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én soha nem főztem ki minden nap. Csak heti 2x. Most 5hónapos de mai napig igy csinálom. Heti max.2x. Semmi baja a lányomnak :)
2013. júl. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ismerős a helyzet :(

én úgy csinálom, hogy alaposan elmosom a cumisüvegeket (forró vízben, külön szivaccsal)

eleinte heti kétszer, majd 3 hónapos korában már csak heti egyszer sterilizáltam a cumisüvegeket, és még nem volt fél éves, amikor abbahagytam. úgyis mindent a szájába vett addigra.

2013. júl. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Soha nem sterilizáltam. Minden evés után elmostam és ennyi. Nem kell mindent túlsterilizálni, mert attól is lehet baja. Barátnőm minden nap kifőzte a cumisüveget, a babája pedig ettől kapott szájpenészt.
2013. júl. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kétlem, hogy a napi egyszeri sterilizálástól kapott volna szájpenészt! :)

Én most készülök elrakni a sterilizátort (a mellszívóval együtt), mert már nem látom értelmét használni. Lassan 10 hónapos a fiam, és tényleg szó szerint a földet nyalja! A nagyszülők még mindig megkérdezik, hogy jaj mit csináljanak a cumival, mikor a földre köpi a fiam, hát jót mosolygok, letörlöm egy textilpelussal és mehet vissza a szájába. Tényleg feleslegesnek tartom már onnantól, hogy a földön van és mindent a szájába tud venni.

De nekem pl nem volt terhes a sterilizálás: nap végén bepakoltam gyorsan a cumisüvegeket, alkatrészeket, és a mikroba pár perc alatt meg volt - reggel onnan indítottam mndig a műveletet :)

2013. júl. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.eléggé megoszlanak a vélemények,de mondjuk ez várható volt.Nekem sem terhes megcsinálni napi egyszer és főzöm a dolgokat.Sok helyen olvasom,hogy 10-20 percig kell forralni én 1-2 percig szoktam,mert mire felforr már szinte steril is szerintem és még soha nem volt baja.Akkor ezt így csinálom,amíg el nem kezd mászni.Legfeljebb 6 hónapos korától lecsökkentem heti 2-re.
2013. júl. 11. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!