Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hónapos gyermek napirendje/...

13 hónapos gyermek napirendje/étkezései érdekelnének? Úgy érzem már "felnőttesebbeket" is ehetne, de miket? Értem ez alatt, hogy táplálóbbakat, mivel stagnál a súlya.

Figyelt kérdés

A mi napirendünk a következő:

8 ébresztő - 200 ml táp

10 gyümi (banán pl.) esetleg a reggeli maradék tápival, pehellyel

12 ebéd 200 ml (főzi,rizs,tészta,hús,máj,tojás), esetleg egy kis nasi (túró rudi túrója)

13-15 alvás

16 uszi 1 pohár joghurt, pici gyümi, pehely

18 vacsi vajas kenyér, vagy tejbegríz (nem igazán akar ilyenkor enni, de lefekvésig meg nem bírja ki)

20.45 200 ml tej

21 alvás


2009. okt. 19. 15:08
 1/2 anonim ***** válasza:

ez egy tökéletese mintaétrend szerintem!

a mienk így néz ki (ikrek)

8 tápi

10 gyümi

12 főzi hússal, tészta...eddig bébiételt adtam nekik, mostanában kezdtem el főzni és akkor azt esznek. sülthús+krumpli, vagy főzelékeket csinálok, vagy húsos levest!

13-15 alvás

15 tápi( nem tudom kihagyni, mert igénylik)

18 főzelék, vagy sonka, vajaskenyér...ilyesmi

19 tápi

2009. okt. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ez így jó. A lányom is így evett 13 hónaposan, és még ma is. 17 hónapos.

Az meg, hogy stagnál a súlya, egyáltalán nem baj. Nekem azt mondta a oktor néni, hogy egy évs kor után ne igazán foglakozzak azzal, hogy mennyit eszik, mert tudja ő nagyon jól, hogy mennyire van szüksége és azon se lepődjek meg ha lesz egy-egy nap amikor nem eszik többet egy banánnál. Lehet a babád, most a hosszát növeszti a súlya helyett.

Már a ti ebédeteket eszi? Az talán táplálóbb már neki, mint a kölön készített babakajcsi.

2009. okt. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!