Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gond van a lányommal? Hová...

Gond van a lányommal? Hová vigyem kivizsgáltatni?

Figyelt kérdés

11 hónapos lesz, és a mai napig, az ébrenléte legalább 60%-át sírással tölti, hanem többet :(

Először, hasfájás, mozgásfejlődés,majd fogzás, és szep.szorongás,mindig volt mire fogni. Orvos nézte, füll orr gégész nézte,nem találtak ezeken az alap vizsgálatokon semmi bajt.

De -második baba lévén-nem hiszem el,hogy normális dolog az, ha egy közel 11 hónapos baba,aki önállóan jár, a nap nagy részében sír. EGyedül nincs el egy fél percre sem, nem szeret az autóban utazni, állandóan szórakoztatni kell. Éhes, de nem marad meg az etetőszékben, és visít állandóan:(


Mit csináljak,mert ez így nagyon nincs jól :(


2013. júl. 23. 14:44
 1/10 JnéHN ***** válasza:
Vidd el orvoshoz és kérjetek beutalót neurológiára. Nekünk is így volt, hogy semmi nem volt jó, aztán kiderült, hogy tényleg a fogzás az oka, csak éppen a világon nincs olyan szer, ami hatna erre a típusú fájdalmára.
2013. júl. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom is pont ilyen volt de ő szerintem többet sírt mint 60%!:( Első gyerek. Kb 2éves koráig folyamatosan mindenen/mindig nyekergett. Már születésétől ilyen volt,a kórházban is egész nap sírt csak az ő hangját lehetett hallani.


Ha minden lehetőséget kizártatok,akkor el kell fogadni hogy ilyen a természete!

Nekünk ez volt a "diagnózis". Voltunk gasztrodokinál nézte nem e allergiás,nekem tejfehérjediétát kellett tartanom mert szoptattam. Voltunk neurológián,hasi ultrahangon,megfigyelték egy éjszakát a tűzoltó utcai klinikán,fül orr gégészeten. Nézték szopik e rendesen. Minden teljesen jó,az orvosok is széttárták a kezüket! Ilyen a természete,érzékenyebb az átlagnál.

2013. júl. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is az allergiát mondanám.Nekünk 2 hós koráig volt így, mondtam a dokinak, hogy tuti tejallergiás.Á, nem, első gyerek?Igen, de attól tuti allergiás, mert ez nem normális amit csinál.Aztán magánba vittük, 2-3 hóig jól szoptattam, tejfehérje allergia, lactase tablettával szopi, aztán újra, üvöltés, görcsök, másik gasztro magánba.Szoptatás felfüggesztése, majd végleg elhagyása,mert már sírva evett.Másik 3 allergia,mint kiderült, szóval azóta szuperül van, hogy diétázik.A kakibajokról még nem is szóltam, ami azóta már rendben van.10hós.77cm, 10850g.
2013. júl. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia, allergia irányába érdemes lenne kivizsgálni. A tejfehérjét, Te is le tesztelheted 2-3 hétig ne kapjon nyomokban tejterméket tartalmazó ételt és akkor megtudod.

Az én kislányom is ilyen volt, Ő tejfehérje allergiás, a tej megvonása és homeopatiás alkati kezelés után jobb lett, de valószínűleg ilyen az alkatuk is. Mára 2,5 éves megedződtem, Ő is kiegyensúlyozottabb lett, de nagyon nehéz volt. Ha nem találnak semmit el kell fogadni, h Ő ilyen és utána jobb lesz. Azért majd írd meg lett e eredmény.

2013. júl. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én is egyre inkább allergiára gondolok,mert már sokszor az sem elég,hogy ott ülök vele a földön mert akkor is csak a nyekergés van. Az utóbbi egy hónapban nem hízott semmit, bár nőtt egy centit, pénteken megyek is a dokihoz.


Egyébként az allergiavizsgálatok hogyan zajlanak???

2013. júl. 25. 13:23
 6/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

A tejfehérje allergia vizsgálat abból áll hogy ki kell iktatni mindenféle élelmiszert amiben tej vagy származékai lehet/nek! Beleértve a marha a borjú és a sertéshúst is. Mindennek megnézni az összetételét,elég nehéz és drága de ez van!:(

Ha még szoptatsz te sem ehetsz semmi olyasmit amiben tej lehet!

2013. júl. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

3-s vagyok.A vizsgálat lehet vérvétel, vagy 1 éves kor után bőrpróba, vagy mind2.A csirkehúst is ki kell iktatni, főleg a bolti tápos-szójás szart.tejfehérje lehet még gyógyszerekben(probiotikumok), felvágottban, szalámiban is.Érdemes a szójára is figyelni, mert együtt járnak.itt utána tudsz nézni.

[link]

Itt egy másik, olvasd el azt a részt ami rátok vonatkozik, keresztallergia!

[link]

2013. júl. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja még annyi, hogy a teszt nem mutat ki semmit, akkor is rosszul van, attól még allergiás.Sajnos.
2013. júl. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Éppen ezért komoly helyen nem végeznek ilyen kis korban sem vérvételt sem bőrpróbát allergia vizsgálat céljából, legalábbis tejfehérje irányba, mai első válaszoló vagyok.

Szigorú diéta után 2 dl tejet kellett kórházban innunk, utána, ha ott nem volt reakció akkor otthon figyelni. A soja keresztallergiás lehet a tejfehérjével.

Én nem mondanám, h drága a diéta betartása, nekem pont ellenkezőleg, sokkal jobban odafigyelek mire költök, nem dobálok be mindent össze vissza a kocsiba.

2013. júl. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Terhelés után viszont kellett napi 2 dl tejnek megfelelő tejterméket fogyasztani, h lássák lesz e reakció.
2013. júl. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!