Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik a legjobb formabedobós...

Melyik a legjobb formabedobós játék?

Figyelt kérdés

Kisfiamon (aki 1 éves múlt) úgy látom, elkezdték érdekelni a logikai játékok. Ki-be pakolgatja a játékait, illetve van egy vödörkéje, lyukas fedéllel, azzal formabedobósat játszik. Szeretnék venni neki valami komolyabb formabedobóst, de nekem az az elméletem, hogy az egyszerűbb verziók is tökéletesen megfelelnek a célnak... Viszont: meggyőzhető vagyok! :)

Most divatos sütifaló bödönre is szívesen beruháznék, HA a többség azt állítja, hogy az a világ egyik legklasszabb logikai játéka. Néztem még a formabedobó csigát, talán az is zenél...

Mi a véleményetek? Kinek melyik jött be? Esetleg milyen logikai készségfejlesztő játékot tudnátok még ajánlani, amivel közösen leülhetünk, és (már most) tanítani tudok vele neki dolgokat?

Köszi a választ előre is.


2013. júl. 23. 15:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Beszélsz angolul? Én minden ilyesmit az amazon.co.uk oldalon (vagy ha ott nem találok értékelést róla, akkor az amazon.com-on) szoktam csekkolni. Ott valódi emberek valódi értékelései vannak, amit itthon sajnos egy-két online játékbolt oldalán kívül nem nagyon találni, de azokon sem sok játékról írnak véleményt.

A sütis bödönről itt van több értékelés:

[link]


Én az 1 évesemnek egyébként egy egyszerűbbet kerestem, nem volt fontos, hogy hangja legyen, stb., inkább az, hogy masszív legyen, viszonylag egyszerű, ugyanakkor egyedül is tudja használni. A Tomy formabedobóját vettem, ilyet:

[link]

Nem volt még 1 éves a lányom, amikor vettem, most már 3 éves lesz egy hónap múlva, és még mindig szeret vele játszani, főleg, hogy kistesó is született, aki most 11 hónapos, és szintén nagyon érdekli a formabedobó. Jó, mert be lehet nyúlni az egyik oldalon, így a formabedobós tetőt nem is kell leszedni, hogy a formákat ki tudjuk venni belőle. A formák nagyok és masszívak, egyszerű, de nagyszerű. :-)

2013. júl. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sütifaló bödön: nem vettem a nagylányomnak, mert szerintem elég a sokkal olcsóbb formabedobós egyéb is. És igazam van.

De: a kicsinek vettem a Karácsonyra kapott pénzből (volt finom utalás, hogy az KELL a gyereknek, na mindegy) és valóban, nagyon kedves kis játék, nem idegesítő a zenéje, strapabíró.

Ha Neked tetszik, nyugodtan vedd meg.

Esetleg a húzogathatós teknősbéka formájú formabedobóst is, mert az is tök jó :)

2013. júl. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Szia, nekünk a csiga van, a zenéje sokszor az őrületbe kergeti a férjemet, mert nem lehet elnémítani ha egyszer elkezd zenélni. :D Amúgy aranyos játék.
2013. júl. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a vödrös volt a nagy kedvenc, még ha látogatóba mentünk a nagyihoz akkor is vinni kellett. (Így nem is lett más)
2013. júl. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,


amikor az én kisfiamat érdekelték a formabedobók, akkor a Fisher Price sütifaló kincsesbödönnél többre tartotta a VTECH tanuló, formabedobó űrhajóját.

Itt egy link:

[link]

A formák nevét, színét, számokat, dallamokat is tanít és ha mind az öt a helyére kerül, akkor a rakéta "kilő" és a formák alul kipotyognak egy újabb játékhoz.

(a vtech angol nyelvű játék, mi kétnyelvűek vagyunk)

[link]


Ha az alakzatokat szeretnétek tanulni, akkor jók pl. ilyen játékok is (fa fogantyús formaberakó puzzle):

[link]


Ha pedig a finommotorikus mozgást szeretnéd inkább fejleszteni (de tanulja meg a formákat, színeket is), akkor még a kalapácsolós játékok jöhetnek szóba- nálunk ebből ugyancsak a vtech vagy a fisher price jött be (busí bertie's workbench vagy FP szerszámpad- toolbox)


[link]


[link]


A zenélő-beszélő, színes készségfejlesztő játékok szerintem nagyon hasznosak, nálunk nagyon bejöttek.

Lehet, hogy nem olcsók (bár melyik biztonságos gyermekjáték az?)- de esetleg jó állapotú használtként szerintem nem rossz beruházás beszerezni, mert ezek nem 1-2 napos játékok- évekig ki lehet használni őket.


Szép napot:


A formabedobó csiga sem rossz, de egy egyhangú, sokadszorra nem kicsit idegesítő zenélje van (egy hangú, kvarcjáték zeneszerű)- az elemet kivéve, ezt a zenét kiiktatva a kisfiam nagyon szerette. Lehet a csiga talpán egyensúlyozva is játszani.

2013. júl. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Bocsi az offért. Én is ezt szeretnék venni a kislányomnak első szülinapjára, így nagyon jól jönnek nekem is az ötletek :)!
2013. júl. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy időt szántatok a válaszadásra, nagyon hasznosak számomra!

Mindenképp magyar vagy kétnyelvű (magyar + angol) játékot keresek, most próbálom ugyanis komolyabban mutogatni neki, hogy mi micsoda, amolyan szótanulási célzattal. Természetesen mindezt egyelőre csak magyarul.


Utolsó előtti válaszadó: nem látom a képgalériáidat, de említetted a finommotorikus mozgásokat. Nos igen, erre is keresnék valami klassz játékot, mert a zenélő forgó csavaros részét nagyon szereti. A rögzítő elem anyacsavarját már ügyesen le és fel helyezi a csavarra ne kis csavarra gondoljatok, hanem ilyen nagyobb műanyag dologra). Szóval gondolkoztam valami ilyesmit is beszerezni neki:

[link]


Visszatérve a formabedobósra: a bödönke egyre szimpatikusabb. :)


Örülök , hogy másnak is hasznos a kérdés!

2013. júl. 24. 11:02
 8/9 anonim ***** válasza:

5. válaszoló vagyok.

Akkor itt van még finommotorikus mozgást is fejlesztő játék, szerintem a csavarozós 1 évesnek még lehet, hogy kicsi, de egy próbát megér.

Az ilyen vonalhúzós, pörgős, formás dolgok:


[link]


vagy


[link]


A kalapálós, formatanítósnál erre gondoltam:

[link]

Szép napot.

2013. júl. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A bödön már meg is van. :)

A csavaros játékkal sokat játszik, de az egy másik játék alkotóeleme (kiságy felé szerelhető zenélő forgóé) és nem lenne jó, ha eltörné, ezért keresnék ilyet neki. Közben utánanéztem, geocsavarnak nevezik sok helyen. A csavarok feje és a csavar anyák is különböző geometriai alakzatok, párosítani is kell őket, szín szerint, alakzat szerint is lehet. Méretben nem tudom, hogy van-e eltérés. Egy a bibi: ilyen játékot magyar forgalmazónál vagy eladónál nem találok.

Klasszak ezek a játékok is, amiket ajánlasz. Ezeket te árulod?

2013. júl. 24. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!